• 13
    sezonu girona'da kiralık geçiren 20 yaşındaki genç merkez orta saha. man city'nin gençken alıp sağa sola kiraladığı adamlardan. işin ilginç yanı man city 12.5 m euroya alıp girona'ya 4 milyon satın alma opsiyonuyla kiralanmış.
    girona ispanya liginde kümede kalma mücadelesi veriyor. kümede kalırlarsa opsiyonu kullanacaklarını düşünüyorum. ayrıca zamanında güntekin onay, bir canlı yayında douglas brezilya'dayken türk kulüplerine önermişti. futbolseverler oradan anımsayabilir douglas'ı.

    edit1: yazarlardan conte'nin verdiği bilgiye göre ingiltere çalışma izni alamıyormuş. bu yüzden belirlenen bonservis düşük olabileceğini belirtti. yine de 4m euro douglas için neredeyse bedava sayılır. girona alırsa iyi paraya her türlü okutur.

    edit2: yazarlarımız masteryoda, aliens, atnwn edit1 sonrası bilgilendirme geçtiler. guardiola'nın kardeşi girona'da hisse sahibiymiş ayrıca manchester city ile girona pilot kulüp ilişkileri varmış. 4m euro olmasının sebebi budur diye hemfikir olduk. yoksa denayer için bizden 30m pound civarı isteyen mcity, 4m'ye douglas şaşırtıcı olurdu.