• 216
    https://twitter.com/...534931628691462?s=21

    bu pozisyon dorukhan'ın oyunculuğunun özeti. uğur meleke'nin de dediği gibi bjk'nin en değerli ve en potansiyelli oyuncusu. bjk ile çocukluktan gelen bir gönül bağı yoksa (olsa sözleşmede orta yolu bulurdu sanırım) takımımızda görmeyi isterim. gerçi bu adamı bize kaptırmamak için her şeyi yaparlar. düşmanlıkları malum, ilgi çekmek için yaramazlık yapan ufak çocuklar gibi bize sataşıyor adamlar. babel ve jimmy'yi verip* alabilsek ne güzel olurdu ama çok zor tabi. konusunun bile açıldığını sanmıyorum.
  • 217
    gelecek sezon serbest kalacak olan ve sözleşme yenilemeyen topçu. daha önce de belirttiğim gibi sağ bek ihtiyacı olan beşiktaş'ın linnes gibi disiplinli ve düzgün bir oyuncunun transferine sıcak bakması çok doğaldır, ki karşılığında verecek parası yoksa sözleşme yenilemek istemeyen ve gelecek yıl serbest kalacak olan oyuncusunu takasta kullanması da oldukça mantıklı bir hamle olur. dorukhan'ı çok basit gören yazarlar var, olabilir de netice olarak herkesin kendine özgü fikri var ancak bana göre hakikaten her takımda olması gereken bir isim. belki ilk 11 oyuncusu olarak kullanmazsınız çünkü tekniğini yeterli görmezsiniz ama rotasyonda kullanmak için daha ideal bir ismi de türkiye'de şuan bulmak zor. dorukhan, mücadele eden, koşan, orta sahada bulduğu boşluklara top süren, dayanıklı ve dinamik bir oyuncu. özellikle ön alan baskısı yapacağınız zaman, vazgeçilmez bile olabilir çünkü doğru press yapmayı biliyor, pozisyon alması da hiç fena değil. üstelik gelişmek için de önünde zaman bile var.

    olur da beşiktaş'ta kalırsa bu yıl, muhtemelen gelecek sene fenerbahçe, galatasaray arasında hatta belki bazı avrupa kulüpleri radarında bile olabilir. bunu göreceğiz. bu yıl linnes ile takas olursa da aklımda hemen yedek beklerimiz beliriyor ve diyorum ki linnes kalmalı çünkü sol ve sağ bek'i kendisinin yarısı kadar bile yedekleyecek başka bir oyuncu yok. bek transferi de bu saatten sonra yapamayacağımıza göre takası kabul etmemesi gereken taraf biziz diye düşünüyorum. he beşiktaş dorukhan + 1-2 milyon verir, o zaman olur. aksi halde birebir takas kısa vadede ancak beşiktaş'a yarar. bize ise belki uzun vadede ama önümüzde şampiyon olarak tamamlamamız gereken bir sezon var. hesaplar buna göre yapılmalı. dorukhan zaten galatasaray'da oynamak istiyorsa gelecek yıl gelir imzayı atar, linnes'i ise elden çıkarmak sanıldığı gibi zor değil. maaşına rağmen bonservis olarak ederi olan bir topçu, 1-2 milyon bile olsa muhakkak satarsın. böyle bir durumda da takas için ancak beşiktaş'ın üzerine para vermesi gerek. aksi halde baya saçma bizim açımızdan.