• 115
  --- alıntı ---
  yıllık 350 bin euro kazandığı beşiktaş’ta söz verilen zammı alamayan dorukhan toköz’ün geldiği öğrenildi. fikret orman yönetiminin yıllık 1.4 milyon euro sözü verdiği milli yıldız, ahmet nur çebi döneminde 1.2 milyon euro’ya ‘evet’ demişti. ancak çebi yönetimi rakamı önce 1 milyon euro’ya ocak 2020’de de 850 bin euro’ya düşürünce anlaşma olmadı.

  --- alıntı ---

  hala beşiktaş yönetimi ile yeni sözleşme konusunda uzlaşamamış 2021 yazında kontratı bitecek 24 yaşındaki oyuncu. gelecek yabancı kuralı düşünülürse dorukhan için girişimde bulunmamız lazım.
 • 117
  bu yaz; beşiktaş'a 2-2.5 milyon euro, kendisine de (1.5 milyon euro-kuru 6.50'den sabitleyip) yıllığı 9.75 milyon tl olan bir sözleşme teklif etmemiz gereken oyuncu.

  daha 24 yaşında ve görünen o ki beşiktaş'la anlaşamayacak. daha doğrusu beşiktaş'ın dorukhan'a verecek 1.2 milyon euro parası yok. hatta beşiktaş'ın 850 bin euro'su bile yok bence çünkü maaşları zamanında ödeyemiyorlar. kendisine 4 senelik yıllık 10 milyon tl'ye yakın bir sözleşme teklif edersek bize koşa koşa gelir. bu sene de şampiyon olursak zaten, hayli hayli gelir. he ama bu arkadaşın hangi takımı tuttuğunu bilmiyorum. belki fenerli olabilir. fenerbahçe de aynı sözleşmeyi beşiktaş'a sunabilir ki bence sunmuştur da zaten. ahmet nur çebi de, ali koç'un sözünün dışına çıkmaz, bu çocuğu fener'e direkt verir; lakin 3 sene üst üste şampiyon olmuş ve başında fatih terim gibi idol olmuş bir takıma mı gelmek istersin; yoksa daha hocası, planı, ne oynayacağı belli olmayan bir takıma mı?

  kendi kararı :)

  edit: imla
 • 118
  acilen çökmemiz gereken futbolcu. hiç öyle centilmen triplerine girmeye gerek yok. özellikle sözleşmesi sürüncemede olan yerli oyuncuları cazip tekliflerle almamız lazım. dorukhan kulübünden 1 milyon mu kazanıyor, ver 1 milyon 200 bin bak nasıl geliyor. efendilik arayan gidip beyaz show izlesin. burda öhm neyse. burda alışveriş var alışveriş. aynısını onlar bize her fırsatta yapıyor. en güncel örnek mert hakan yandaş. ellerinden gelse evi barkı satıp elimizden alacaklar. fbjk’ya anladığı dilden cevap vermek farz oldu.

  önceki yıllarda centilmenlik yaparak araya girmeyip almadığımız çok oyuncu var ama aynı şeyi fbjk’nın yaptığını görmedim. hep taviz veren biz oluyoruz.
 • 119
  alamasak bile devreye girip beşiktaş'ı hiç değilse 200-300 bin euro zarara uğratmalıyız diye düşünüyorum. zira fbjk'nin durumu bizden çok daha kötü ve sürdürülebilir bir kadroları da yok. her transferlerinde onlar ne yapıyorsa biz de öyle yapmalıyız. menajer oyunları, araya girip fiyat yükseltmeler vs. yapıp çekilmeliyiz. az veya çok verebildiğimiz kadar zarar verelim. bunlar insanlıktan nasibini alamadığı için insanlık yapmaya gerek yok. dorukhan renksiz kuşların şu an en değerli oyuncularından hatta en çok bonservis getirme potansiyeli olanı. ellerinden almaya çalışmalıyız.