• 7
  basında adı bizimle sıkça anılıyor. umarım haberler doğrudur. orijini nedir bilmiyorum ama kendisini sağ bek sağ açık ve merkez orta saha pozisyonunda birkaç defa izledim. hepsinde başarılı buldum. bu tür genç futbolcular transfer ederken en büyük handikap yeterince forma şansı verememek. olur da kendisini alırsak avrupa'ya kiralanmasından yanayım ben. bu yıl tff 1. ligde 1 gol atıp 9 asist yapmış. çok iyi bir istatistik. ama sürekli oynaması, tecrübe kazanması lazım. oynayamazsa geri gider. antrenman bu yaştaki adamlara ne tecrübe ne de kondisyon katıyor. bunu hesaba katarak kendisini geliştirmek için iyi bir yol çizmemiz lazım ki vakti geldiğinde başarılı olabilsin.
 • 9
  düşük maliyetle takımımıza katıldığı sürece hiçbir zaman tarık çamdal gibi olmayacak genç futbolcudur. medyada yazdığı gibi 1 milyon tl'ye takımıza katıp, hak ettiğinin üzerinde olmayan bir bedelle kontrat yaptığımız takdirde en fazla jose rodrigues 2 olacaktır. kaldı ki saha içi ve saha dışındaki hali araştırılarak yapılan genç oyuncu transferleri bize ileride önemli kazançlar sağlayabilir, üstelik hocamız da oyuncu kazanma konusunda bir dünya markası olan fatih terim...
 • 10
  dorukhan serbest kaldı. bonservis değil ama yetiştirme parası var. yetiştirme parası da 1.5 milyon tl ve üzerinde çıkacaktır ( milli olma durumundan sebep çarpanlar yükselir ) dorukhan’ı kaan ayhan gibi de düşünebilirsiniz; multipositional oyuncu. doğru bir gözlem ike, doğru süper lig ekibine 1+ 1 kiralanabilir, ki gelişimi devam etsin.
 • 12
  yalan olmasın hiç izlemedim. ama belli ki asgari potansiyele sahip 22 yaşında ve ihtiyaç duyulan mevkiye evrilebilecek bir arkadaşımız. bahsedildiği gibi 250-300 bin euro'luk bir yetiştirme parası karşılığında gelecekse, bizden de yıllık 200-250 bin euro maaş alacaksa hiç sakıncası yok her sezon bir tane böyle deneme yapmanın.

  3 yıllık sözleşme yaparsın, ilk sezon kiralarsın, performansına göre değerlendirirsin. maaşını düşüğe bağlayamadıysan kiralık olduğu süreki maaşını da ödemeyecek şekilde anlaşır, zarar etmezsin. bunu düzenli yaparsan arada bir bile olsa tutar, süper yıldız çıkmasa da iyi rotasyon oyuncusu kazanırsın.