• 235
  fatih terim tarafından 4 yıldır sürdüğü halde yeniden yapılanma için 3 yıl daha lazım olduğundan bahsedilen dönem.

  dördüncü fatih terim döneminde yeniden yapılanma olduğunu düşünmüyorum.

  gelinen noktada fatih terim çok güzel bir şekilde ikinci dönemindeki hatalarını tekrarlamaya başlamıştır.

  sürekli alınıp gönderilen futbolcular. başarısız oldukça gereksiz riskler alıp daha fazla hata yapmak. yapboza dönen ve sürekli yeniden kurulmak zorunda kalınan kadrolar.

  zamanında özellikle felipe'ye yaptığı gibi nzonzi'yi ve yedlin'i hiç izlememiş gibi alıp beğenmeyip göndermek.

  üstü kapalı ben sorgulanamaz, eleştirilemez biriyim. ben her şeyin en doğrusunu bilirim, ben ne yaparsam yapayım bana sesinizi çıkaramazsınız anlamına gelen tavırlar.

  başarısız oldukça medyayla kavga etme, medyaya çatma, faturayı medyaya kesme hal ve hareketleri. özellikle ikinci galatasaray ve ikinci milli takım maceralarında en çok yaptığı şeylerdi.

  ve bunları kamufle etmek için yeniden yapılanıyoruz diyerek taraftarı sükunete davet etme girişimleri.

  he bir de gerçekten berbat bir performans gösteren tamas için bir gazeteciye "beni sinirlendirmeyin size inat her maç tamas'ı oynatırım" demişti. galatasaray'a artık bir şey katamayacak kadar psikolojisinin yıprandığı orada anlaşılmıştı. dördüncü döneminde de aynı tonda "babel'i oynattığımı kim merak ediyormuş?" diye çıkıştı.

  ikinci fatih terim döneminde 5 yıllık imza atmış, 5 yılın takımı kuracağım, kulübü şampiyonlar ligi şampiyonu yapacağım, lig şampiyonluğu artık eşantiyon olacak diye böbürlenirken sonu rize'den kupada 5 yiyince biten bir macera oldu tabi.

  ikinci döneminde yaptırdığı transferler hagi'nin gerets'in transfersiz takım yönetmesine yol açtı. terim milli takımdayken arkasında bıraktığı biz, carrusca'dan inamoto'dan başka futbolcu alamayacak durumlara düştük.

  şimdi de 4 yıldır takımın başında değilmiş gibi 3 yıl sabredin diyor. yeniden yapılanma aytaç'larla, alpaslan'larla arda'larla mı olacak? yoksa küme düşmeye oynayacak bir yeniden yapılanmaya gidiyoruz da bizim mi haberimiz yok?
 • 238
  https://twitter.com/.../1418253181843394562
  yalanlarla savunulmaya başlayan hocanın galatasaray'da devam eden dönemi. çünkü doğrularla savunulacak tarafı kalmadı.
  takımda feghouli dışında tüm oyuncular fatih terim teknik direktör iken alınmış. tabi bunların içinde elbette istemediği halde alınan, istediği halde alınmayan oyuncular var. bu dünyanın her takımında olağan bir durum iken bizde nedense teknik direktörün büyük mağduriyeti anlamına geliyor.
  kaleciler - muslera, okan kocuk ve fatih, terim'in istediği oyuncular.
  sağbek - şener, omar, yedlin terim'in aldırdığı 3 oyuncu. ayrıca geldiğinde mariano gibi iyi bir oyuncu vardı. uğruna linnesi kadro dışı bıraktığı.
  sol bek - nagatomo, saracchi, ömer bayram, emre taşdemir hep terim tarafından istenip alınan oyuncular
  stoper - marcao, luyindama hocanın isteğiyle alındı, donk'u affetti.
  orta saha - taylan, emre kılınç, emre akbaba, hocanın istediği oyunculardı. seri ve gedson hocanın isteğiyle kiralandı, lamina da öyle galiba.
  kanatlara arda, babel, oğulcan, kerem, sekidika hocanın isteğiyle alınanlar. onyekuru'yu istedikçe kiraladı yönetimler.
  forvete çok istediği muhammed alındı. yine çok istediği muğdat alındı. hoca hangilerini istedi, istemedi bilmiyorum. diagne, falcao alındı, andone, mitrouglu gibi isimler kiralandı. ayrıca hocanın çok sevdiği prensi babel de santrafor oynayabiliyor. halil dervişoğlu kiralandı.
  her mevkiye alternatifleriyle hocanın istediği isimler alındı. alınmayan isimlerin bazılarını da zaten iyi ki almamışız. samatta, tetteh gibi isimleri ligimizde izledik. alsak sağlam kazık olacaktı.
  troller alınan isimlerin yarısını eksik yazarak algı peşindeler. çünkü hocanın savunacak doğrusu kalmadı.
 • 239
  21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçı sonrası basın toplantısında benim adıma sona ermiş dönemdir.

  takım tarihinin en ağır avrupa kupası yenilgilerinden birini almış senelerdir en ufak bir avrupa başarısı yok gayet mantıklı bir ''falcao muhammed neden yok neden takım 3 lü defans oynuyor'' sorusuna cevap ''bunu sen mi merak ediyorsun'' falanlı filanlı üstten bakmalı full agresif cevap.

  evet hocam o muhabir merak ediyor ben de merak ediyorum. senelerdir takımın başındasın bir arpa boyu yol almadın yetmezmiş gibi 3 sene daha istiyorsun.

  hayır sana güvenmiyorum hocam. 3 sene sana emanet edilmez. acil olarak arda'nı, babel'ini al istifa et 4. dönem sona ersin bir an önce okan buruk takımın başına geçsin.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!