• 222
  ilk sezonunda orta sahasız, ikinci sezonunda forvetsiz şampiyon olunmuştur. üçüncü sezonunda hocanın da hataları oldu ama oldu asıl olarak başakşehir projesi ve pandemiye kurban gitti şampiyonluk. yoksa kiralık oyuncularla ve dede radamel falcao'yla kör topal ilerliyorduk. birçok oyuncunun uzun sakatlıklar falan yaşaması da işin cabası. dördüncü sezonunda ise sezona 2 orta saha (taylan antalyalı ve younes belhanda) ve ileri ucunda radamel falcao ve mbaye diagne ikilisi ile başladı. keşke başka bir teknik direktöre de bu zengin kadro verilse. takımı ilk yarı güzel yönetti ama devre arası transfer döneminde yönetim ile sürtüşmeler, organize ve profesyonel kötülük şebekesinin saldırıları ve bana göre yaşının verdiği etkilerle hoca koptu. hoca kopunca takım da koptu. bu saatten sonra takımdan bir şey beklemek pek mantıklı değil. hoca ile bir sezon daha devam edilir mi, yoksa sezon sonu yollar ayrılır mı bilemiyorum. benim gibi hocayı çok seven biri olarak artık ben de karar veremiyorum. ancak ne olursa olsun hoca bu döneminde başarısız değildi. sadece istediğimiz kadar başarılı olamadı. şahsen ben 4 senelik seri ve avrupa'da ufak tefek şeyler isterdim ama olmadı. bu demek değildir ki hoca başarısız. başarılıydı ama son 2 sezonda hem şansızlık, hem gerçek kötüler, hem beceriksiz yönetim, hem de hocanın kendi birleşince istemediğimiz şeyler oldu. bir sezon daha kalıp kalmaması hocaya ve yeni yönetime bağlı. ben yeni seçilecek yönetim olsam hocayla detaylı bir görüşme yaparım. baktım hocada o eski hırs var bir sezom daha devam ederim, baktım yok yolları güzel bir şekilde ayırırım. ne de olsa efsanemiz kendisi.
 • 223
  bu dönemin en büyük hatası şampiyonluk inadıdır.

  biz ilk iki sezon şampiyon olduk ama keşke o dönemlerde yapılansaydık da şampiyonlukları sonra kovalasaydık. tabii dursun ağa sağolsun kulübü öyle bir çökertti ve 2017 - 18 başında öyle maliyetli bir kadro kurdu ki şampiyonluk zorunlu hale geldi. "galatasaray hep şampiyonluğa oynar" diye diye en sonunda katlanılamaz bir hale geldik.

  oysa bizim bu ffp bitene dek başka bir yapılanmaya girmemiz, ekonomik problemleri olabildiğince stabilize edip gelecek sezondan itibaren şampiyonluk yarışına girmemiz gerekiyordu.

  olmadı, yapacak bir şey yok.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!