resim
Domènec Torrent Font
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:59
Uyruk:İspanya
 • 3031
  daha avrupa hava sahasına girmeden 2 milyon tane "siktir ol git" mesajı almış olan abimiz. daha ilk basın toplantısında "teknik direktörler valizini hiçbir zaman boşaltmaz" gibilerinden bir laf etmişti. içine düştüğü durumun farkındaydı ancak kariyerinde kolay kolay yakalayamayacağı bir fırsatı geri çevirmesini beklemek çok büyük fedakarlık olurdu. ek olarak görev süresindeki tüm maçları gol yemeden de kazansak dahil sezon sonunda yolların ayrılacağını az çok anlamıştır türkiye'ye geldikten birkaç gün sonra.

  o bakımdan saçmalamasını ya da taraftara saçmalar gibi görünmesini mazur görüyorum. imparator fatih terim'in bile top oynatamadığı bu takıma top oynatmasını beklemek de biraz haksızlık olurdu. kaldı ki artık bu işlerin bilgisayar oyunlarındaki gibi olmadığının, takım dediğimiz şeyin 25-30 futbolcu 15 civarı "staff"ın bir arada çalıştığı bir iş ortamı olduğunun farkına varmamız lazım. başı, başının altı, başının altının altı hatta onun da altı tüm önde gelenleri tasfiye edilmiş bir insan grubunun başında ikna edebildiği kadarı ile yola devam etti mecburen.

  teknik direktörlük sadece futbol bilmekle ya da antrenman bilmekle olmuyor. hele türkiye gibi oynanan şeyin de futbol olmadığı bir ülkede hiç olmuyor. bu abimiz de malesef bunu birinci elden yaşayarak öğrenme fırsatı buldu. insani anlamda tek teselli işte bu eziyete değer bir ücret almış olması.

  olan galatasaray'a olduğu yine ama, galatasaray'ı da çok kimsenin takmadığı hikayenin bütününden belli zaten...
 • 3033
  barça kültüründe la masia çıkışlı oyunculara biraz kıpırdasınlar çat diye 11'de şans verirler.

  e birader bizim alt yapımız da boş değilmiş ya la. boş olmayı bırak ismail çipe'yi, ömer bayramı, taylan antalyalı'yı, hatta cicalday'yu cebinden çıkaracak nece yiğitler varmış ya. insan 10 dakikada olsa o gencecik pırıl pırıl gençlere şans vermez mi ya? bu gençlerdeki potansiyeli nasıl görmedin be adam?
 • 3034
  fatih terim'den sonra bir şeyleri farklı yapmasını bekledik. mesela kadroya objektif yaklaşsın ve gençlere şans versin ama tam olarak ispanyol fatih terim çıktı kendisi. aynı sıkıcı oyun ve ayni kazmalarda ısrarcı olmak gibi benzer özellikleri vardı. hatta bu çıtayı bir tık yükseltip ömer'i sağ bek yaptı. hoş fatih hoca da gedson'u stoper yapmıştı ki iki tercih de iş bilmezlikte birbiriyle yarışır. bunun fatih terim'den tek eksiği sakşakçısı yoktu ve uzun ömürlü olamadı.
 • 3035
  kendi memleketinde altyapıda ve barcelona b takımında olan kalecisini getiren ve hemen oynatan ama gs altyapısındaki yetenekli oyuncularımızdan birine bile şans vermeyen teknik direktör. kendisinin görev yaptığı dönem boş kümedir, insanların galatasaray'dan uzaklaştığı ve benimsedeği bir dönem oldu. kendisinden kurtulunca umutlarımız yeşerecek.