resim
Domènec Torrent Font
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:59
Uyruk:İspanya
 • 523
  teknik direktör konusunda peşin hüküm vermekten hiç hoşlanmam fakat kendisinin kendimce notunu 20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçındaki kadro tercihiyle vereceğim.

  aytaç'ın, ismail'in falan ne olduğunu gözüyle gördü. öyle sanıyorum ki bir daha oynatmaz. formasyonuna, ilk 11'ine falan kimsenin karışma hakkı yok ancak şu adamlara bel bağlayacak herhangi bir teknik direktörün bu takıma katacağı bir şey yoktur benim gözümde.
 • 524
  eksik ve vasat kalmış bir kadroya ilk kez dokundu bugün. açıkçası maçı öylece izlemeyip maç içinde oyuncuları tanımasa da hamleler denemesi hoşuma gitti. takım hücum edemezken 3lüye döndü. aanholt'un umursamazlıgını akıl edemedi herhalde, savunma olarak zayıfladı gibi oldu takım. ancak hücumda verim aşırı arttı. en azından oyunu okuyup risk alıp hamle yapması güzel bir durumdu. tabii maçın futbol tarihinin en yanlı yönetimlerinden biri olacağını hiçbirimiz göremedik. gelecek 3-4 maç kendisi hakkında daha net konuşuruz. ama şu orta sahayla işi çok zor.

  (bkz: 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı)
 • 525
  (bkz: 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı) düzgün bir hakem yönetimi, kalede kaleci ile izlenmesi gereken teknik adam.
  hakem rezilliği yanı sıra gerçekten kaçan penaltı ve cicaldau'nun kalecinin altından geçirdiği topun döne döne auta çıkması lehimize 4-2 yapacakken maçı verdik.
  ama ofansta takım biraz daha canlıydı, takıntısız birşekilde elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullanırsa düştüğümüz yerdem kalkarız...
 • 526
  galatasaray futbolcularına ''sizi 8 haftadır izliyorum.'' dediği söylenen teknik direktör.

  pekiii bu ne demek? fatih hoca 9 maçta 1 galibiyet serisine başlamadan önce bu adamla iletişime geçilmiş demek. hatta o 9 haftalık serinin de bu 8 haftaya denk gelmesi demek. aynı süreçte futbolcuların maaşının yatmadığı, yine muazzam bir tesadüfle hoca gider gitmez maaş yatıyor. hoca varken de ocak ayında planlanmış deniyor.

  bir imada falan bulunmuyorum sadece parçaları birleştiriyorum. sene başından beri iyi oynamıyoruz bunu kabul ediyorum; ama entrika yönünden çok enteresan günlerden geçiyoruz çok.

  ha adamın suçu var mı? profesyonel dünya'da yok. ama bu maya tutacak mı? hiç sanmıyorum.
 • 528
  4 gün takımla antrenmana çıkmış biri için gayet güzel hücum setleri ve alan paylaşımları gördük fakat daha önceki takımlarında görüldüğü gibi çok da pozisyon verdik bunun sebebi bir nebze nellson bu arada çünkü bu sarışın abimiz takımı çok iyi koordine eden ve ortalığı velveleye vermeden takımın genelini sakinleştiren çok önemli bir oyuncu belki de senenin en iyi transferi. lakin kesinlikle sabrı göstermemiz gerektiği izlenimi verdi torrent hoca.

  hocanın defansdan pasla çıkıp 2. ve 3. bölgede geçiş oyunu için kesinlikle ayağı iyi fizikli bir 6 numara şart hatta gedson gibi orta sahaya nellson'un defansta yaptığı liderliği yapacak biri şart gerekirse ileri 3'lü türk yapmayalız. berkan ve taylan çok savruklar ve de hücum anlamda çok kısırlar maalesef. umarım yönetim işin sadece teknik adam olmadığını biliyordur.

  2 3 tane 11 oyuncusu takıma katılmalı ve 1 ay sonra takımın ne durumda olacağını çok merak ediyorum. son olarak ismail çipe bu takıma küme düşürür bizi kurtarın bu dertten.

  (bkz: 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı)
 • 529
  en çok dikkatimi çeken şey fatih hoca oyun kurulumunda 2'ye 1 oyuncu kullanırken, kendisi 3'e 2 kullanmıştır. özellikle ilk yarıda savunmadan iyi bir şekilde çıkıp, topu kerem'le buluşturduk. daha önce de söylediğim gibi, ligin en iyi taktisyeni olabilir.
  istediği kadro kurulursa başarılı olabilir. en büyük şanssızlığı, fatih terim sonrası büyük bir kaosun içine düşmesi ve basiretsiz bir yönetimdir.

  (bkz: 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı)
 • 531
  topla oynama hariç tüm istatistiklerde hatay'in gerisinde kaldık. normalde hiç değilse istatistikler ile övünürdük o da gitti. işin üzücü tarafı bulduğumuz tüm fırsatları geçiş oyunuyla bulduk ve biz zaten geçiş oyununda iyi bir takımız, buna rağmen hiç iyi sinyaller vermedi takım. hatay gibi açık oynamayacak her takım. konuşmak için tabi ki çok erken ancak ilk maçında terim döneminin baya gerisinde bir futbol izletti. hatay maç başında 2 tane yüzde 100 pozisyon harcadı, adana maçında 30 metreden goller yedik. işin içinde biraz da şans var yani. açıkçası dün akşam oynadığımız futbolu beğenenleri baya gülünç buluyorum. tabi ki tekrar ediyorum; hocayı yargılamak için henüz erken. ancak lütfen iyi oynadığımız iddia edilmesin.

  (bkz: 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı)
 • 533
  torrent'le ilgili youtube'deki bütün video analizleri izledim nerdeyse. dünkü 16 ocak hatayspor galatasaray maçını da izledim tabii. şuna ikna oldum ki ideal takımda şu an kerem ve stoper ikilisi dışında hadi emre kılınç'ı da sayalım oyun sistemine uyacak oyuncu bulunmuyor.

  -kalecinin oyun kurulumuna yardımcı olması gerekiyor. bizde var mı? yok
  -beklerinin pas özelliğinin olması yeri geldiği zaman orta sahalaşması gerekiyor. bizde var mı? yok.
  -orta sahanda bu oyuna uygun oyuncun hiç yok.
  - forvetin de yok.

  normal şartlarda 7 transfer ister bu oyun ancak bizde ne o para var ne de yabancı serbestliği. o yüzden hoca tercihinin yanlış olduğunu söyledik. isimden çok oynattığı oyuna uyacak oyuncu eksikliğinden bu çıkarıma varıyorum. neyse olan oldu. taraftar olarak şu an yanlış yere odaklanıyoruz. yönetimi istifaya davet etmekten daha öncelikli bir hedefimiz var, transfer ... eğer transfer yapamazsak olay çok saçma yerlere gidecek. gerekli takviyeleri yapması için yönetime baskı kurmalıyız. istifa işi sonraya bırakılmalı.
 • 534
  kendisinin futbol bilgisi muhakkak ki üst düzeydedir. fakat bir grup insanı yönetebilmek, takım olmalarını sağlayabilmek için iyi bir iletişim becerisi ve liderlik gerekir. ne kadar iyi bir yöneticinin altında çalışıyorsanız o kadar çok fedakarlıklarda bulunursunuz. 16 ocak 2022 atakaş hatayspor-galatasaray maçında özverili oynayan tek futbolcu emre kılınç'tı.

  takımla sadece 4 gün idman yapan domenec torrent'in gelir gelmez tüm futbolcuları tek bir hedef altında birleştirmesini bekleyemeyiz elbette fakat kendisinin vereceği asıl sınav geriden pasla çıkış, üçlü-dörtlü savunma vs değil takımdaşlık olgusunu aşılayıp aşılayamacağı olacaktır.