• 738
  ayakta kalabilen, diri, sağlam, rakibe ve yerine göre çirkef ve lider özellikli stoper. her takıma lazımgillerden. bir bakıma bizde bir zamanlar oynayan melo. nasıl melo nefret objesi olduysa rakip camialarda, lugano gibileri de aynı muameleyle karşılaşır bu çok doğal.

  ama bugün muslera'nın röportajını okudum, galatasaray'a gelmesi için lugano'nun "hiç düşünmeden git" dediğini söyledi. muslera'nın galatasarayımıza gelmesinde epey etkisi olmuş yani. bu bilgiyle lugano'ya karşı içimde bir sevgi filizlendi bile diyebilirim. adamın kalbi kötü olsa veya samimi duygularla yaşamıyor olsa istanbul'u kötüleyebilirdi muslera'ya.
  öte yandan lugano'nun bu denli ısrarla git demesini de istanbul'daki futbol ortamına bağlıyorum. o dönem özellikle fenerbahçe yıldızlar geçidi gibiydi. saraçoğlu'ndaki maçlar kapalı gişe oynanır, özellikle derbilerde büyük bir coşku ve bayram havası olurdu. lugano'yu bunların etkilediğini düşünüyorum. bir de insanımızın şöhretli futbolculara ilgisi olabilir.

  edit: @emre aka keci uyardı. daha sonra lugano, verdiği bir röportajda bu önerisinden dolayı pişman olduğunu söylemiş. o bile tahmin edememiş muslera ve galatasaray'ın bu kadar başarılı olacağını. fener'i senelerdir gölgede bıraktık. öyle tahrip ettik ki biz şampiyon olamasak dahi onlar yine olamıyor. lugano'nun pişmanlığını anlıyorum.
 • 740
  bu ve fábio luciano ligimizin en iyi smaçörleriydi.futbolda ki 10 kusurlu hareketin tamamını maclarda denerlerdi.lugano ve türevinde ki hiç kimseyi felipe melo ile kıyaslayamayız.çünkü bu arkadaşların hepsinin türkiye kariyerleri ile diğer liglerdeki profil kariyerleri farklıdır.melo dediğiniz adam(adam gibi adam) bu ülkeye gelmeden önceden de,bu ülke'ye gelince de, burdan gitdikten sonra da hep melo idi.
 • 741
  bu ayakta kalabilen, diri, sağlam, rakibe ve yerine göre çirkef ve lider özellikli stoper arkadaş bir müsabaka (bkz: 12 nisan 2009 galatasaray fenerbahçe maçı) sırasında meslektaşına (bkz: emre aşık) onun en savunmasız ve hassas yerine kafa atmak suretiyle, bile isteye, hayatını tehlikeye atabilecek bir müdahalede bulunmuştur. değil fernando muslerayı, luiz suarezi ikna etse bizde oynamaya içimdeki öfkeyi bastıramaz. hakkında 3-5 bir şey karalamak isterim lakin ne sözlük kültürü, ne adabı ne de formatı henüz buna hazır değil. ben de pilot olmaya hazır değilim.