• 11
  galatasaray futbol takımınının 2021-2022 sezonunda kesinlikle antalya da yapması gereken kamp türü. bunu yapmamız için birden çok neden var.

  1 - 23 ocak 2021 galatasaray trabzonspor maçından sonra 2 haftalık milli takım arasına giriyoruz. bu arada uefa konfederasyonlarına sahip ülkeler takımlarına gitmeyecek. yani neredeyse tam kadro olacağız.

  2 - yeni teknik direktörün oyun sistemini oturtması lazım. bunun için kamptan daha ciddi bir olay olamaz.

  3 - takım zihinsel olarak çökmüş durumda. birlikte geçirecekleri 10 günlük kamp moralleri yükseltebilir ve futbolcuları sıfırlayabilir.

  4 - önümüzde ki hafta istanbul’da çok şiddetli kar yağışı olacak. florya’da sağlıklı idman yapma şansımız yok. büyük ihtimalle istanbul’da kalırsak günde 1 saat spor salonunda vakit geçirilir.

  5 - milli ara sonrası oynayacağımız ilk maç alanyaspor deplasmanı. antalya’da kampa girdiğimizde yolculuk yapmadan direkt alanya maçına gideriz. sonrasında da istanbul’a döneriz.

  6 - yeni transferler geldiğinde kampta kaynaşma ve takıma adapte olma şansları çok daha yüksek olur.

  7 - hem fiziksel yüklenme hem taktik için bazı günler çift idman yapma şansımız doğacak.

  demem o ki trabzon maçından sonra takım halinde en az 10 günü antalya’da geçirmemiz lazım. 2 gün izin verirsin çarşamba antalya’ya gidersin yine sorun olmaz. galatasaray futbol takımı hiç olmadığı kadar kampa ihtiyaç duyuyor ve kamp yapması için bir çok nedeni var. umarım bunu akıl edebilirler ve ayarlayabilirler.