resim
Derrick Arthur Köhn
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Bek
Yaş:25
Boy:1.80
Uyruk:Almanya
 • 730
  2024-25 sezonu için 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçında maalesef dosta korku düşmana güven veren bir performans sergilemiş olan sol bek oyuncumuzdur.

  köhn 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçında golü yedirmeden önce okan hoca ziyech-kerem a. ve berkan-kerem d. değişikliği yapacaktı. ama köhn gol yedirince okan hoca kendisine ya çok kızdı ondan oyundan aldı ya da köhn psikolojik olarak çöktü, kendisi çıkmak istedi. değişiklikte kendisinin yüzünü göremedim çünkü. köhn değişince kerem a. onun yerine girdi ve ziyech sahada kaldı. ziyech'in tecrübe ve yeteneğini kullanmak istedi hoca. okan hoca planladığının dışında bir şeyi bir anda yapmak zorunda kaldı ve kaos futbolu başladı. ve kaybettik.

  köhn'ün bir hatası tüm maçı değiştirdi. ha okan hoca değişikliği golden önce yapabilseydi belki o golü de yemezdik.
 • 732
  takımımızın sol beki.

  3.5 milyon euro bonservisle alman ikinci liginden alınan bir sol bek oyuncusu. ekstrası varsa da 25 yaşından sonra göstermesini bekleyen olursa ona da tamamım.

  köln için ofansif özellikleri iyi deniliyordu, hatırladığım kadarıyla asisti yok ya da çok az. önünde zaha gibi topu ayağına isteyen bir adam oynuyor desek, genelde barış alper ile oynadı. yani git geli olan bir oyuncu.

  defansif açıdan ise artık çözülmesi çok kolay. ters ayağına atak eden her oyuncu rahatlıkla geçebiliyor kendisini. ben yarı dönemde alınabilecek bir risk olduğunu ve çok da kötü oynamadığını düşünüyorum.
 • 733
  şu takım maç kaybettiğinde şu sözlükten çok soğuyorum.

  fenerbahçe derbisinde atakları sol kadar sağdan da yedik, kaan ayhan'ı da gönderelim. ziyech kötüydü, icardi kötüydü onları da gönderelim. muslera golde en büyük hataya sahip kişi onu da gönderelim. kerem demirbay'dan zaten memnun değiliz.

  bu durumda seneye nelsson, sanchez tandeminin önünde torreira yer alacak, sol kenarda da takımda kalırsa barış oynar, geri kalan mevkilere de transfer yapar yeni baştan takım kurarız. bu, menajerlik oyunlarında bile yapılmayacak bir şey oysaki.

  fenerbahçe maçında tüm takım gibi kötü oynamıştır, golde ise hatası yoktur, o gol tamamen muslera'nın hatasıdır ama muslera'ya da faul yapılıp yapılmadığı tartışılır.
 • 734
  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı özelinde boşa gömülen sol bekimiz. sahada bir şeyler yapmaya çalışan 3-4 oyuncumuzdan biriydi. ayrıca yediğimiz golün başlangıcına sebep olan joshua king’e güya yaptığı faulde kendisine dokunmuyor bile. arda kardeşler’in uydurması bir faul sonrası top döndü dolaştı golü yedik. golde de muslera’nın yaptığı hatanın yanında kendisininki ihmal edilir. hatta hata olup olmadığına bile emin değilim.

  tabi tüm bu anlattıklarım fenerbahçe maçı özelinde. yoksa galatasaray’ın ideal sol beki mi? şimdilik soru işareti. biraz daha bekleyip gelişimini gözlemlemek gerekiyor zira tüm takım arkadaşlarının yorumlarına göre antrenmanlarda en fazla çalışan oyuncuların başında geliyor. çalışkan adamdan da kimseye öyle büyük zarar gelmez.
 • 735
  bir savunma oyuncusu hatta futbol oyuncusu kornerde böyle pozisyon almaz, madem ordasın bir elinle direği tutup çizgide bekleyeceksin. bu pozisyon kariyeri açısından büyük tecrübedir...

  ama şunu da söylemek lazım. bu tarz pozisyonları, önceki maçlarda da yaşadık. okan hoca'nın artık bunun üzerinde daha çok duracağını düşünüyorum.

  https://gss.gs/1jr.jpg
 • 738
  ilk ciddi sınavında beklediğimiz gibi düşük bir not aldı oyuncumuz. bunu kendisini sevmediğim için söylemiyorum, aksine derrick köhn'ü seviyorum. ancak bu, savunmasının zayıf olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 14 top kaybı yaptı ve bu top kayıpları genellikle kalemizde gol pozisyonlarına dönüştü. girdiği 11 ikili mücadelenin sadece üçünü kazanabildi. ayrıca, 5 kez rakip lehine faul yaptı. yani, topu bir türlü ayağında tutamadı ve bu yüzden kalemizde birçok pozisyon gördük. gol de yaptığı hatayı yazmaya gerek dahi duymuyorum utanç verici bir pozisyon alma söz konusu.

  (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın