resim
DeAndre Roselle Yedlin
Takım:Miami
Mevki:Sağ Bek
Yaş:28
Boy:1.73
Uyruk:ABD
 • 1077
  galatasaray'ımızın eski sağ beki. transfer edilirken kimin tavsiyesi ve gözlemlemesi sonucu transfer edildiği keşke açıklansa da o kişinin kulüple ilişkisi kesilse dediğim yetersiz, savruk eski sağ bekimiz. futbolcudan anlamayan bir insanlar topluluğu galatasaray'ı avucunun içine almış gibi hissediyorum. her zaman olabilecek en kötü tercihi nasıl oluyor da bulmayı başarıyorlar gerçekten hayret ediyorum...
 • 1080
  başta izleyip öneren scout ekibini, sonra onay verip aldıran teknik heyeti, en son olarak da transfer sürecinde “uçak alıyoruz, otoban yapar sağ kanadı, yok yahu alamayız” filan diye milleti gaza getiren taraftarımızı tebrik ediyorum.

  neyse en azından zaten bonservis vermemiştik kendisine, o yüzden şimdi yine serbest kalması çok şaşırtmamalı... pek para ile alınıp satılan bir oyuncu değil yani.
 • 1081
  gönderilmesini doğru bulmadığım eski sağ bekimiz.

  zira boey genç olmasına rağmen çok sık sakatlanan bir oyuncu. omar'ın durumunu net olarak bilmiyoruz. ve başka bir alternatif yok.

  yedlin dört dörtlük olmasa da en azından defans yönünden dört üçlük bir katkı veriyordu. ve istikrarlı bir oyuncuydu. bir senelik süreçte takımda faydalı oldu. kendisine hizmetlerinden dolayı bir taraftar olarak teşekkür ederim.
 • 1082
  alırken bonservis ödemediğimiz için gönderirken bonservis almamamız çok da problem değil bana kalırsa. iyi performans gösterseydi maddi kazancımız olabilirdi ama performansı da ortada. bu yıl 1-2 ay hariç hiç maaş ödememişizdir muhtemelen, bizim karımız o şu an için.

  annesi letonya yahudisi, babası native amerikan sağ bek. bu kökenlere sahip olduğundan emekliliğinde hdp milletvekilliği yapabilir.
 • 1083
  galatasaray formasıyla bu sezon ligde ve avrupa'da toplam 24 maça çıkmış ve bonservis getirisi olmadan yollanmış futbolcu. sezonun ilk yarısında öyle ya da böyle takımın as sağ beki kendisidir. bana kalırsa bu devamlılık ve premier league geçmişi olan 28 yaşındaki bir futbolcudan bonservis kazanamamak büyük başarısızlıktır.

  gelen transferlerde 500 bin euroların hesabını yapan yönetim gidenlerde nasıl bu kadar bonkör olma lüksüne sahip anlamak güç.

  gönderiliş şekline twitter'da amerikalılar da şaşırmış:
  https://twitter.com/...448833873600516?s=20
 • 1086
  kör olur badem gözlü olur cümlesinin yeni öznesi olmuş sporcu. sporcu diyorum çünkü kendisinin gösterdiği sağ bek performansını futbolun kurallarını bilip 90 dakika arada koşup genelde tempolu yürüyüşleri kaldıracak bir kondisyona sahip herhangi bir sporcu da gösterebilirdi. ama suç kendisinde değil alıp getiren(ler)dedir. o yüzden cenaze sırasında helal etmiyem* diye bağıran dayı gibiyim şu an. darısı sol bek versiyonuna.*
 • 1087
  pek fazla etkisi olmasa da geldiği günden beri gamsızlık yapmayıp elinden geleni yapmaya çabalamış eski futbolcumuz. sorun çıkarmayan karakteri ve farklı tarzıyla hatırlayacağım kendisini. emekleri için kendisine teşekkür ederim. kalan kariyerinde başarılar dilerim.

  takımımızda fark oluşturamaması ve/veya yeterince katkı verememesi kendisinin problemi değildir belki de kapasitesi bu kadardır. bu sorun kendisini beğenip transferini yapanlarla ilgilidir. geldiği gibi yatsa, çaba göstermiyor olsa bir teşekkür etmeden veya teneke bağlayarak göndermek bir nebze anlaşılabilir ancak tüketim çılgınlığının bir neticesi olarak kalp kırarak uğurlamak bize yakışan bir davranış değil. kendisi ile bir ticari ilişkiye girildi, bir taraf bu ilişkiden memnun kalmadı ve iş akdi feshedildi diye düşünmek lazım.

  albert riera,lukas podolski, wesley sneijder, felipe melo, adem büyük vb. gittiğinde de bizim için sevinip üzülen karşılıklı olarak his beslemeye devam ettiğimiz futbolcuları gördükçe her birimiz seviniyoruz. bu değer verip değer gördüğümüz için oluyor. formamız için ter döken kişilerle, galatasaraya hizmeti olmuş kişilerle ayrılış süreçlerimizi düzgün yürütüp, ilişkilerimizi insani duygularla nihayetlendirmeliyiz ki yarın öbür gün kendilerini gördüğümüzde keşkelerimiz olmasın.

  (bkz: fatih terim)
  (bkz: sabri sarıoğlu)
  (bkz: engin baytar)
 • 1088
  kendisinin gösterdiği performans uzun yıllar epl'de oynamış bir oyuncu için oldukça şaşırtıcı gelmişti. ilk geldiğinde bahsedilen hızını malesef çok fazla göremedik. bununla birlikte karakter olarak çok olgun bir tavır sergilemiş. aldığı maaşı belki de başka takımda bulamayacağını bilmesine rağmen sorun çıkarmadan ayrılmıştır. bu oyuncudan bonservis beklentisi olanların fazla iyimser olduğunu düşünüyorum. çünkü maaşı oldukça fazla. yine de emekleri için teşekkür ederim.
 • 1089
  gitmesi sevindirici bir gelişme olan sağ bek. sağ salim kurtulmuşuz sanırım ne alacak ne verecek yok. mis gibi temiz ayrılık. işleri belli ki zorlaştırmamış, sağolsun. yoksa çamura yatıp 1.5 sene yata yata parasını da alabilirdi. karakterli adammış.

  tüm galatasaray performansını değerlendirdiğim 4/10 falan anca veririm. vasat altıydı ve hiçbir maçta iyi anlamda kendinden söz ettiremedi. hızını ve cv'sini düşününce aklımıza sağ kanadı otobana çeviren biri geliyordu ancak olmadı. yolu açık olsun.
 • 1090
  omar’ın yılbaşında gözünde havaifişek patlaması sonucu bana kalırsa çok da izlemeden almak zorunda kaldığımız bir fırsat transferiydi. bugün orta sahada neredeyse hiç 6 numaramız yokken bana biri gelip dese ki “harcayacak paramız yok, yani 6 numaraya gidip de para harcayarak bi transfer yapamayacağız. istersen bunun yerine x diye bi oyuncu var, 7 senedir premier lig’de y takımında oynuyor, sözleşmesi de sezon sonunda bitiyor ama kulübüyle görüşüp bonservis ödemeden getirebiliriz, en azından idarelik bi çözüm olur” deseler gözümü kırpmadan tamam derim.

  muhtemelen kendisinin takıma katılışı da tam olarak böyle oldu. yoksa kendisini almadan 5 ay önce omar’ı aldık zaten. izliyor beğeniyor falan olsak omar yerine yedlin’i alırdık ağustos’ta.

  emekleri için teşekkür etmek lazım, elinden geleni yaptığını hissettiğimiz bir oyuncu en azından. ama işte elinden gelen galatasaray için hiç yeterli değil.
 • 1092
  kendisi bizle olan kariyeri boyunca ortalama bir performans göstermiştir. ne insanları kendisine sövdürdü ne de bu adam bir harikaymış dedirtti. bence gördüğü olumsuz tepkilere göre iyi bile katkı verdi. boey'in sakatlık sorunu ve çok uzun süredir top oynamayan omar'ın belirsizliği varken kendisinin bedavaya gönderilişi beni fazlaca düşündürmüştür. umarım bu zorlu sezonda bir de bu hamle için pişman olmayız ve yeniden forvetimizi sağ bek oynatmak zorunda kalmayız. yolu açık olsun.