resim
DeAndre Roselle Yedlin
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Bek
Yaş:28
Boy:1.73
Uyruk:ABD
 • 772
  yiğidi öldür hakkını yeme demişler. kendisinin futbolu unuttuğunu ve artık bittiğini düşünürken dünkü 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçında geldiğinden beri en iyi performansı gösterip, premier lig'de neden oynadığının kesitlerini sunmuştur. bu arkadaş da oynadıkça form bulan oyunculardan demek ki. bir de kendisinin ligi çok ciddiye almadığını düşünüyorum. sacha boey'den sonra forma rekabetini de hissetmiştir. performansı böyle devam ederse çok işimize yarar.
 • 774
  bize transfer olduğunda muhtemelen aklında bizim ligimizin seviyesi hakkında en ufak bir fikri yoktu. dünyanın en köklü ve son yıllarda en kaliteli ligi olan premier leaguede yıllardır oynayan bir futbolcu olarak geldi. bu nedenle burayı yav ben burda kendimi kasmadan rahatça oynarım, geldiğim takım zaten ligin en kuvvetli ekibi fazla zorlanmam diye düşünmüş olabilir.

  süper ligde galatasarayda oynamak kolay değil. ligdeki takımların en az 15i size karşı oynarken genellikle savunma yapmayı tercih ediyor. bazı zamanlar kendi yarı sahasında 10 kişiyle kapanıp bekliyorlar. böyle bir ligde eğer galatasarayda brk oynayacaksanız top tekniğinizin yüksek olması şart. yedlin hiçbir zaman top tekniği yüksek bir oyuncu olmadı bundan sonra da olmaz.

  bu eksikliğini kapatmak için yüksek tempoda oynaması ve en azından oyunun defansif kısmında iyi işler çıkarması lazım ki bu eksikliği göze batmasın. mesela omar da top tekniği düşük bir sağ bekti ama defansif aksiyonlar ve stoperi 3lemesiyle oyunun savunma kısmında güven veriyordu.

  sacha oyunun hem savunma hem hücum kısmında yüksek tempolu bir oyun ortaya koydu. bu tempoyu sağlarsanız zaten bizim ligde her türlü iş yapıyorsunuz. yedlinin de bu tempo meselesini önemsemesi lazım ancak sanırım lig maçlarına çok konsantre olmuyor.

  dün lazio maçında hem biz hem de rakip takım iyi bir futbol sergilemek için uğraştı. geçiş hücumlarının olduğu tempolu bir oyun izledik. yedlin de kendini maça verdiği için bence tatmin edici bir performans verdi. yanında pozisyon almayı bilen 2 stoper, yardıma gelen taylan, berkan, cica önünde rakibe tehdit oluşturan morutan olunca da sadece kendi işine baktı. yani yıllardır premier leaguede yaptığı gibi kendi mevkisiyle ilgilendi. unutmamak lazım ki geçen sene önünde babel falan oynuyordu adamın.

  kendisinin yeteneği ve fizik kalitesi doğrultusunda vereceği maksimum performans budur. etrafında böyle bir takım olunca da muhtemelen bu performansı vermeye devam edecektir. o nedenle yedek sağ bek olarak sezon içerisinde böyle dönemlerde güvenebileceğimiz bir oyuncu. amerikalı sağ bekimiz.