• 612
  adamda doğuştan gelen bir amerikalı olma özgüveni var. bir de bunun üstüne epl' den gelme havası eklendi ve türkiye ligine kendimi kasmadan oynarım aga modunda giriş yaptı. sağolsun alanyalı davidson 45 dakikada karizmasını çizdi attı. yedlin' de tüm kalite düşüklüğüne rağmen bu ligin düşündüğü kadar boktan olmadığını anlamıştır bence...gelecek sezon kalırsa 10/7 lik bir performans alacağımızı düşünüyorum yalnız önüne 1 adet ters ayaklı içeride kat edebilen kanat oyuncusu koymamız lazım. önünde shaqiri, berghuis, ghezzal tarzı hem içeri kat eden hem arkasından geleni besleyebilen kafası çalışan oyuncu kullanırsak performansı eminim artacaktır.
 • 613
  iyi bir transferdi. feghouli ile oynadığımız futbola lazım olan tek şey kendisi gibi canavar hızlara ulaşan bir bekti. zira feghouli'nin arkasına odun koysan, 3-4 yan pas yapıp yine bir şekilde arkasındaki odunun koridorunu boşaltır. ki yedlin'in orta açma ve çizgiye inme kabiliyeti omar ve linnes'e oranla çok daha iyi. fakat şanssızlıktır, feghouli ile nasıl bir ikili olacaklarını göremedik bile.

  hal böyle olunca önünde arda, onyekuru, babel gibi sağ açık performansları zaten vasatı aşamayan, sağ kanadı hiç bir şekilde benimseyememiş tiplerle oynayınca ne meziyetlerini kullanabildik, ne de her hafta önündeki kanadın değişmesinden mütevellit uyum sağlatabildik. dolayısıyla elimizde adama dair sadece abuk subuk kontralara yakalanan bir takımdaki defansif veriler var. kendisinin defansif bir bek olmadığını da baya baya biliyorduk.

  bu noktada söylenecek bir şey kalmıyor. fatih terim'in oynadığı futbol için uygun bir oyuncuydu. fakat fatih terim kendi futbolunu oynayamadı. hatta oynadığımız futbolun aradığı bek oyuncusu, oynamak istediğimiz futbola uymuyor diye gönderdiğimiz nagatomoydu. öyle bir tutarsızlık.

  yeni transferlerle beraber, doğru bir kompozisyonla çok daha etkili olacağına inanıyorum. zaten avrupada azıcık kıpırdansa fransadan talip buluruz.
 • 615
  geleceği ilk günde belirttiğim üzere atletik özellikleri hariç mental ve teknik açıdan linnes'in bile gerisinde olan kanat bek oyuncusu.

  galatasaray'a yakışmıyor. omar'ın yüzünde havai fişek patlamasa* yolu asla buralara düşmeyecekti. keşke o talihsiz olay yaşanmasaydı.

  muhtemelen 1 sezon daha formamızı terletip usulca yollarımızı ayıracağız kendisiyle. tekniği o kadar zayıf ki sezonu kritik maçlarda şener ile kapattık.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!