• 34
  menajerlerin bir süredir türkiye'ye getirmeye çalıştıkları oyuncu. iyi-kötü oyuncu olması bir yana bu tarz menajer önerisi transferlere sıcak bakmıyorum.

  fenerbahçe, premier ligden, bundesliga'dan stoper aldı. hiçbiri bizim scout ettiğimiz attila kadar topçu değildi. kağıt üstünde attila 2 senede gelen stoperler arasında en kötü takımdan geldi. sonuç ortada.

  yedlin'e 3,5 yıllık kontrat vermek yerine, scout ekibinin izlediği buta'yı denemek, oyun tarzı mariano'ya benzeyen kenny lala'yı yoklamak daha mantıklı geliyor.

  plansız, programsız transfer dönemine girince böyle oluyor ama. menajer önerilerine muhtaç kalıyorsun. ne deyim, umarım iyi çıkar.
 • 36
  kendisiyle ilgili iki fikrim var. biri olumlu, biri olumsuz bakmama sebep oluyor.

  iyi yanı adam çok hızlı. öyle böyle değil, fena. bizim ligin ve takımın durumunu da göz önüne alırsak fark yaratır. epey tehlikeli olur hücum kısmında.

  kötü yanı, son dönemde sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşadığı söyleniyor. bizim sol tarafta sarrachi ve emre taşdemir dönüşümlü olarak sakatlık sorunu yaşıyorlar. sağda da aynı dertten muzdarip olmak kötü sonuçlar doğurur.
 • 38
  mevcut şartlarımızda alabileceğimiz en iyi bektir. beşiktaş rosier yerine ilk önce kendisini istemişti ancak o dönem newcastle yedlin'i kullanmayı düşünüyordu. abartısız dünyanın en hızlı futbolcularından biridir ve bizim ligimiz kafasını çok fazla kullanmasa bile sırf hızlı olduğu için iş yapan oyuncular ile dolu bir lig. kısacası gelirse her türlü iş yapar.
 • 40
  çok iyi sağ bektir. bu ekonomik durumda kendisi fırsat transferidir. omar'ın yaşadığı talihsizlikten sonra omar'a benzeyen ondan ya bir tık yukarıda ya bir tık aşağıda performans alacağımız bir bek bulmak çok güzel olur. üstelik kendisi premier lig'den geliyor. bu çok önemli done bence.

  derbilerde şener'den kesik yiyen linnes izlemektense yedlin mi? muhteşem olur.
 • 42
  tanrı bizim almamızı istiyor transferidir.

  çalışma izni problemleri nedeniyle newcastle'da kadroya kaydedilememe riski ile karşı karşıya olduğu söylentileri var.

  açıkçası ligimizin kalitesizliği bu transfer için bana güven veriyor. topsuz alanda hız hızlanma olarak dünyanın en elit oyuncularından olabilir. muhtemelen bizim lige gelirse hızlandırılmış youtube videosu gibi kalır.
  zaten abd'den justin gatlin gibi 100 metreciler çok çıkıyor. oyuncunun saç stili de atlet olduğunun kanıtı. boş zamanlarda 100 metre yarışlarına bile gönderilebilir, müzeye birkaç tane da atletizm kupası koyarız :(

  son durumu nasıl diye newcastle-liverpool maçına baktım. 3 stoperli düzende sağ kulvarda robertson ve mane'ye karşı gayet iyi bir maç çıkarmış. yani bizim ligden herhangi bir beki o maçta sağ kanada koysak helva gibi dağılır muhtemelen. sabri gibi dikine paslar da atabiliyor :)
  gelsin sağ bekten oyun kursun diye bir beklenti de olmamalı, orta kalitesi vasat. ama genel olarak bakıldığında yıllarca premier ligde tutunmuş bir oyuncunun gelip burada başarısız olma ihtimali yok, yeter ki sakatlanmasın.

  menajer önerisi bile olsa kısa vadede pansuman yapmak adına gayet makul bir hamle olur. herhangi bir sağ beke bonservis verebilecek durumumuz yok. zaten takımında banko oynayan bir oyuncuyu da transfer döneminin kapanmasına bu kadar az süre varken alamayız. kenny lala da esasında daha komple bir oyuncu ama neyle alacaksın kardeşim neyle :(

  linnes ve şener ile gidebilir miyiz diye hoca baktı ama şener'in adaleleri buna izin vermeyecek gibi. sağ bekte jesse mi etebo mu ali yavuz mu oynasın diye kara kara düşünmektense yedlin garanti bir seçenek olarak duruyor.
  hayırlısı olsun.
 • 46
  çoğu kişinin dikkatini ve ilgisini 2014 dünya kupasında çekmiş olan sağ bek. özellikle atletik yapısı ve devamlılığıyla öne çıkıyordu ve nitekim turnuva sonunda tottenham ile anlaşmaya varmıştı.
  5 ay daha kiralık olarak abd'de oynadıktan sonra ada'nın yolunu tutsa da takımda forma şansı bulamadı. önünde kyle walker ve kyle naughton gibi iki önemli sağ bek olunca zaman zaman kulübede bile yer bulamadı.
  sonraki sezon kiralık olarak sunderland ile anlaştı ve sezonun önemli bir kısmında forma giydi. aldığı bu şansı da iyi kullandı ve sonrasında newcastle'a transfer oldu.
  bu sezona kadar newcastle'da devamlı oynayan bir oyuncu oldu. bu yıl ise manquillo ve krafth ile sürekli değişerek forma giydiler. zaten pl'nin belki de en organizasyonu zayıf takımlarından birinde oyunuyor. bu, oyuncuyu ileriye götürmeyen faktörlerden bir tanesi.
  yine de fiziksel yapısı ve devamlılığıyla ligimiz için biçilmiş bir kaftan olduğunu düşünüyorum. topla ilişkisi mariano kadar iyi değil belki ama sürati ve güçlü fiziğiyle ikili mücadelelerde takıma büyük avantaj sağlayacağını ön görmek zor değil.
  kulübünün de yerini doldurabilecek olması bizim için transferde büyük bir avantaj. sözleşmesi 2021 sonunda bitiyor. newcastle'ın kolaylık sağlayabileceğini düşünüyorum.
 • 47
  hızı dışında pek bir numarası olmayan bir oyuncu. ancak linnes'in hiç bir numarası yok. açıkçası savunmadan pasla çıktığımız oyunda etkisiz kalacağını düşünüyorum. ancak türkiye ligi çok acayip bir lig. ne adamlar içinden geçecek diye gelip teneke bağlanıp gönderilirken bundan bir yol olmaz diye gelen bir çok oyuncu da burada bambaşka bir oyuncuya dönüşüp kariyerine devam edebiliyor.
 • 48
  kendisinin çalışma izni alamaması, sözleşmesinin 5 ay sonra bitecek olması, kulübünde üçüncü tercihe kayması bizim için çok büyük kozlar. oyuncu önceden kiralık olarak gitmiş gelmiş zaten. en büyük artısı hız olarak lanse ediliyor. linnes'i sevsem de kendisi orta şeker bir sağ bek. tam anlamıyla sırıtmıyor beki. hatta sol bek olarak daha iyi bile olabilir. maaşı 500 bin civarında olsa mükemmel bir yedek kendisi. yedlin ise savunmada bocalar görüntüde. önünde oğulcan gibi defansa yardım eden birisi olursa bu savunma açığı daha da kapanabilir. savunma olarak kötü ise de kendisi saracchi'den istediğimiz bindirme işlerini çok rahat yapabilir sağ bekte.
  şahsi fikrim ise bırakın pl'yi championship'ten getir oyuncu koy süper lig için tempo farkı yaratır. - istisnalar hariç tabi-
  ligimiz kaliteli bir lig değil açıkçası. bu sebeple üst ligden kim gelirse gelsin fark yaratır. üstelik net bir şekilde sağ bek ihtiyacımız var.
 • 53
  birleşik amerikalı sağ bek.

  yedlin 6 aylık bedelsiz kiralık, ya da rotasyon için free agent düşünülüyorsa (linnes rolü), uygun bedelle iyi bir alternatif olabilecek isim.

  ancak teknik kapasitesi ve mental eksiklikleri sebebiyle uzun vadede ciddi eleştirilere maruz kalacaktır. ismail çokçalış yaz için düşünülüyorsa, omar'dan'da henüz çıkmamışken-geleceği belirsizken, yedlin'in kalıcı transferi gerekli olmayan bir iş olur.

  galatasaray'a daha çok şavaş meydanında süngü takmış süvari gibi bindirecek bek oyuncusundan ziyade, mariano gibi yeri geldiğinde oyunu çizgiden yönetebilecek bir kurmay bek gerekli. böyle bir oyuncuyu da 32-33 yaşında almaz isek hızı zaten bindirme hücumlarına yetecektir. yeter ki yaşlı olmasın.
 • 56
  galatasarayın yaşlı olmayan ve çizgiden oyun kurabilen genç bir marianoya verecek 20 milyon eurosu olmadığı için ideal bek kendisidir.

  marcao gibi bir scout transferini örnek verebilirsiniz ancak oyun kuran bek muhtemelen ayağı iyi kaleciyle birlikte en zor bulunacak oyuncu tipidir. o nedenle böyle bir transfer yapmak hele de devre arasında bu ekonomik şartlarda yapmak imkansız.

  yedlin iddialar doğruysa bonservissiz veya kiralık gelme ihtimali olan bir futbolcu. anadolu takımlarında sadece koşabilen futbolcu görüp ağzı sulanan taraftarımız nasıl beğenmiyor anlamadım. gelirse atletizmi ve hızıyla bütün rakiplere sıkıntı yaşatır.

  oyun aklı ve tekniği olarak düşünürsek şu an o mevkide daniel alves değil linnes oynuyor zaten. işin yaratıcılık kısmını arda feghouli ve gelirse irfan halledecektir. bize yedlin gibi atlet futbolcular lazım. defansif eksiklerin ise stoper hattı ve muslera tolere edecektir.

  takımımıza transfer iddiaları olan amerikalı sağ bek.