• 12
  ülkemize gelmiş en kaliteli basketbolcular listesinde ilk 5'tedir. bununla birlikte tofaş performansı gerçekten çok iyiydi, öyle sadece ismiyle dolanmadı hani bursa semalarında, oynadı da.

  sevmezdim ama saygı duyardım. sevmezdim çünkü üst üste 2 sezon efes pilsen'i tokatlamıştı ekürisi rashard griffith'le beraber. şu günlerde efes'in shane larkin'le rakiplerine hissettirdiklerini zamanında rivers, efes'e hissettiriyordu. larkin demişken, rivers aslında bir anlamda larkin ekolünün avrupa basketbolundaki öncülerinden biri sayılır. iyi şut atan, iyi drive edip savunma dengesini alt üst eden, tam sahayı 3 saniyede geçen tarzda guard makinasının prototipiydi:

  https://youtu.be/muVwD-IosPE

  tofaş'taki efsane sezonlarını oynadığı dönem yanlış hatırlamıyorsam 34-35 yaşlarındaydı. yani o yaşlarda bile ambargo koyabiliyordu parkeye. ayrıca tıpkı sözlük yazarı dostların da belirttiği gibi gheorghe hagi'nin türk basketbolundaki yansıması gibi bir şeydi kendisi. bunu birçok kişiden duydum ve/veya okudum. gerçekten böyle bir intiba bırakmıştı zihinlerde.

  2 yıl önce bein sports'ta güzel bir röportajı yayınlanmıştı. nostalji yaşamak isteyenler için: https://youtu.be/DaNsEuMl0EA

  https://youtu.be/cCx64wmG5TM