• 23
  euro 2020nin en şanssız takımı. ilk maç eriksen’in rahatsızlığının moral bozukluğuyla maç boyu tek şut çeken finlandiya’ya yenildiler. ikinci maç* özellikle ilk yarı şahane oynadılar ama belçika’nın kaliteli ayakları bir şekilde çevirdi maçı. bizimle aynı puanda olmaları şaka gibi, sıfır çekeceksen böyle çekeceksin dedirtti valla, saygıyı hakettiler.

  son maç rusya’yı rahat geçeceklerdir, umarım en iyi üçüncüler arasına girip tur atlayabilirler.
 • 24
  euro 2020'nin bahtsızı. ilk 2 maçlarının istatistikleri şu şekildeydi;

  12 haziran 2021 danimarka finlandiya maçı; şut: 22(6)-1(1), xg: 1.82-0.34, maç sonucu: 0-1
  17 haziran 2021 danimarka belçika maçı; şut: 21(5)-6(5), xg: 1.99-0.87, maç sonucu: 1-2

  43 şutta 4'e yakın xg'den 1 gol çıkarabilmişler, üstüne kalelerine atılan 7 şutun 3'ü gol olmuş. şu an 6 puanda olmaları gerekirken 0 puandalar.

  bütün bunların toplamından da çok çok daha önemli olansa christian eriksen'in yaşadığı talihsiz kaza. ona da geçmiş olsun.

  sözün özü, danimarka hiç hak etmediği halde kendi grubunun dibine demir atmış durumda. ama son maçta rusya'yı en az 2 farklı yenerlerse ve belçika finlandiya karşısında sürpriz yaşamazsa gruplarını 2. bitirecekler. bu durumda da bizim grubumuzun 2.si ile eşleşecekler ki bu onlar için gayet iyi bir eşleşme olacaktır. olası bir çeyrek finalde de c grubu 1.si (muhtemelen hollanda)- d/e/f grubu 3.sü eşleşmesinin galibi ile oynayacaklar. ilk 2 maçtaki oyun seviyelerini korurlarsa ve şansları da dönerse onlar için çok sağlam bir geri dönüş hikayesi mümkün.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!