• 9
  (bkz: america's team)

  aynı zamanda benim takımım. hayatımda ilk defa bir nfl maçına gittiğimde yıl 2007 idi ve bu takımın maçıydı ki aşkımız da o zaman başlamıştı. neyse..

  amerika'nın takımı denmesinin sebebi 1970'lerde çok başarılı olduğu bir dönemde maçlarının sürekli olarak televizyondan yayınlanması ve o zamanki takımın bütün sporcularının amerika'nın her kesimi tarafından tanınıyor olmasıdır. amerika genelinde başta kuzey teksas ve 1963'ten beri yaz kampını gerçekleştirdikleri güney kaliforniya olmak üzere amerika'nın her yerinde taratftarı olan takımdır.

  her ne kadar amerika'nın takımı olarak adlandırılsa da en çok sevilenin yanında en çok nefret edilen de takımdır. en son başarılı sezonunu 1995 yılında yaşamış olması ve o zamandan beri hiçbir başarı gösterememiş olması büyük dalga konusu olmuştur ama son 3 sezonda tekrardan yeniden doğuş sinyalleri vermektedir ve an itibariyle sahip oldukları kadro çok iyi olmasının yanısıra çok da gençtir. son 31 senede playofflara katılma başarısı göstermiş yaş ortalaması en genç takım oldular.

  takım ayrıca;
  - yaklaşık 5 milyar dolarlık değeriyle manchester united, real madrid ve los angeles lakers'ın önünde dünyanın en değerli spor kulübüdür.
  - toplamda 5 nfl şampiyonluğu vardır.
  - maçlarını yaklaşık 100 bin kişilik eski adı cowboys stadium, yeni adı at&t stadium'da oynamaktadır.
  - televizyonda maçları yayınlandığında en büyük reytingi kazandıran takımdır.