• 2795
  futbol izlemeye başladığım günden beri hakemlerin, futbol sahası içinde yaptıklarının özel yaşantılarını etkilememesi gerektiği, ailesine, yakınlarına tesir etmemesi gerektiği düşüncesindeyim. ama cüneyt... öyle bir yerdesin ki artık, gün gelip devran döndüğünde yaptıkların, çaldıkların ve etkilediğin her bir emek için iki elim yakanda olacak. hayat bu, bir gün bir şekilde karşıma çıkarsan büyük yeminim var, o çirkef suratına tüküreceğim.
 • 2796
  profesyonel hakem, hak emici.

  bozuk düzenin bir numaralı elemanı. tek amacının bir gün düzen için çalışan değil düzeni sağlayan olmak olduğunu düşünüyorum, başka bir gayesi olmayan insan bu kadar omurgasız olamaz çünkü. güç ve para için yaptığın her şeyin ayağına dolanmasını ve zamanı geldiğinde bir dilim ekmeğe, bir bardak suya muhtaç kalmanı diliyorum.
 • 2798
  kariyerini bitirme şansını teptiğimiz hakem(?!). ciddi ses getirecek bir tepkiyle hakemlik itibarını tamamen zedelemeliydik dünya’da.

  kastım bağırıp çağırması değil yönetimin. örneğin çaldığı o rezil penaltıdan sonra topu altay yarı sahasına dikip muslera’dan diagne’ye herkes olduğu yerde sahaya oturacaktı. sahadan çekilmek ya da ligden çekilmek basit işler değil. ama kimse sahada oynamayan bir takımı zorla oynatamaz. maç esnasında sahada oturan bir galatasaray avrupa’da şu an spor bültenlerinde dönüyordu. maçın hakemi cüneyt de üstüne yapışan bu mevzudan ömür boyu kurtulamaz, avrupa’da her atamasında bu hatırlatılırdı medyada.

  artık orijinal tepkiler geliştirmemiz lazım. ses getirmemiz lazım dünya’da. gerekirse türk hakemi avrupa’da “sıkıntılı” olarak önyargı oluşsun. başka türlü adalet bulamayacağız çünkü.

  (bkz: 4 aralık 2021 galatasaray altay maçı)