resim
Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Takım:Al-Nassr FC
Mevki:Santrfor
Yaş:37
Boy:1.87
Uyruk:Portekiz
 • 3424
  kendi standartlarına göre elden ayaktan düştüğünü kabullenince kaç yüz milyar milyon euroluk bir kontrat kovalaması kadar doğal bir şey olmayan abimiz. kendisi ile galatasaray'ın yan yana olduğu cümleler kurup kendi kendiyle dalga geçmek için bile olsa hülyalara dalan tüm gönül insanı galatasaraylılara selam olsun sabahın bu kör saatinde...
 • 3425
  bahsi geçen rakamlar doğru ise futbol hayatını nerede sürdüreceği kimsenin umrunda olmamalı bence. o parayı kime verirseniz verin kabul etmezse akıl sağlığı yerinde olmayabilir. basit bir hesap yaparsak;

  2.5 senede alacağı para = 500.000.000,00 euro
  500.000.000,00 euro = 9.778.145.000,00 tl

  sözlük içindeki mevcut kullanıcı sayısı = 11499
  kişi başına düşen para = 850.947,00 tl

  sadece yazarlar para alsın dersek.
  sözlük içindeki yazar = 3928
  kişi başına düşen para = 2.489.344,45 tl

  entry başına hesaplarsak
  toplam entry sayısı = 2.832.167 tl
  entry başına düşen para = 3.452 tl

  şimdi millet ibrahimoviç diyecek onu bunu diyecek ama diyecekleri adamlar da belli süreler avrupadan uzak kaldı, sonra geri gelmek isteyen geldi böyle adamlar oynamak istediği sürece sürekli talipleri olacaktır.

  arabistan takımı al nassr ile yıllık 200 milyon euro karşılığında anlaşmaya vardığı söylenen topçu.
 • 3426
  henüz 22 yaşında arapların teklifini "reddedemeyen" mbappe örneğini yaşayan dünya futbolunun bugününde 38'e girmek üzereyken aldığı 200 milyon euro'luk teklifi reddetmesi gerektiği söylenen efsane.

  bu teklife dünya üzerinde "ret" diyebilecek kimse yoktur zannımca. bugüne kadar yalnızca futboldan kazandığının aynısını 2 yılda kazanıp üzerine bir de istatistik kasacak kral.

  yolu açık olsun.
 • 3428
  bugünkü maça yedek başladığını görünce baya üzüldüm açıkçası. kendisinin de inanılmaz üzgün olduğunu düşünüyorum. zaten ronaldo dediğimiz kült ulaştığı yere hırsıyla geldi. çok çalıştı, çabaladı. bu dünya kupası kendisinin son dünya kupası. rakibi olan messi'nin takımı için sahada yaptığı işleri, taraftarının ve takımının ona aidiyetini görünce içi içini yiyordur.

  futbolu bırakmasının çok uzun bir süre sonra olmayacağı görüşündeyim. o gün geldiğinde ise "bu futbol dünyasından bir ronaldo geçti" diyeceğiz. hani hayta ismail, hababam sınıfı'nın bir bölümünde askerden geliyor, arkadaşlarıyla zaman geçiriyor ve giderken de "hadi eyvallah hababam" diyor ya işte öyle koyacak bize gidişi.
 • 3429
  üst düzey takımlarda ve yapılarda iyiden iyiye sırıtmaya başlayan süper yıldız.

  yukarı seviyede cristiano ronaldo bile yarattığı fiziksel handikap nedeniyle kızağa çekilebiliyor. kimse bu adam ronaldo, bir tane pozisyon gelir maçı değiştirir falan demiyor. fizik kaliteniz azalmışsa, defansif zafiyet yaratıyorsanız kızağa çekilirsiniz. acımasız ve nankör gözükebilir fakat oyunun geldiği nokta burası.

  bu majör örnekten galatasaray’ın da alması gereken dersler var. veteran yıldız olayı bitti, bu isim galaksinin en iyi 2-3 futbolcusundan biri olan ronaldo olsa bile.
App Store'dan indirin Google Play'den alın