resim
Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Takım:Man. United
Mevki:Santrfor
Yaş:36
Boy:1.87
Uyruk:Portekiz
 • 2904
  36 yaşında premier lig'de manu'yu diriltmiş ve liderliğe oturmasında en büyük adımı atmış goat. bu yaşta halen en üst düzeyde top oynayabilmesi; çalışkanlığı asla ama asla göz ardı edilmemeli. messi hala adaptasyon süreci geçiriyor ve gittiği takım da ofansif yönden parayla kurulabilecek en iyi takım denebilir. futbol sadece iki çalım, üç hareket oyunu değildir. hele ki modern futbolda yetenekten çok daha fazlası gerekiyor. diyelim ki estetik ve yetenek olarak bakılacak, o zaman en iyisi messi değil ronaldinho'dur.
 • 2905
  kendisine dair en çok saygıyı hak eden özelliği her zaman kendisine meydan okumayı seven bir yapıda olmasıdır. manu'dan real madrid'e gitmek de meydan okumaydı, real madrid'de skor/gol sayılarını çılgın seviyelere çıkarmış haldeyken juventus'a gitmesi de, sonrasında manu'ya dönmesi de.

  kısacası bir yerde misyonunu tamamladığını düşündüğü anda kendisine yeni bir yol çizmesi ve bu yolda da elinden gelenin en iyisini yapması büyük saygı duyulası. eminim ki kariyer adımlarından kendisi de fazlasıyla memnundur. yıllardır her daim üst seviyede kalmayı başarabilen bu ender futbolculardan biri olan ronaldo'yu izlemiş olmak sanırım bizim neslimizin en şanslı olduğumuz konulardan birisi.
 • 2906
  adama şöyle eleştiriler geliyor;

  ''madem meydan okumayı seven bir adam o zaman juventus'a gitmesin, bu mu meydan okuma?'' nereye gitsin, mesela verona'ya mı gitsin meydan okuyacağım diye?

  adam 3 büyük ligin tamamında da düzenli olarak gol atıp skor yapabilen, gol krallıkları yaşayan bir adam ve dahası gittiği takımda hep mızrağın saplanan ucu, maçı kazandıran adam; takımın en önemli figürü, yıldızı.

  şu güzel sözü ekleyelim; ''yetenek sizi standart insanların önüne geçirir; çalışmak ise yetenekli insanların önüne.''