• 2572
  kendisinin juventus kariyeri başlangıcında " balonu patladı xd zaaa "
  şeklinde mastürbasyon kasanların diagne'yi de galatasaray kariyerine 3 maç 3 gol 3 asistle başlamadı diye " 10 milyon kazık yedik" diye ağlayanlar ile benzerlik gösterdiğini görmemize vesile olan dünyanın faal en büyük futbolcusu.

  edit: istatistik desteği geldi:
  ronaldo juventus formasıyla çıktığı ilk 3 resmi maçta gol atamamış, ilk 8 maçında ise ikisi aynı maçta olmak üzere yalnızca 3 gol atabilmişti.
 • 2573
  genelde şampiyonluğa inandığım sezonlarında yazıyorum o sezon şampiyon oluyoruz. ilk şampiyonlukta(2012) kadıköyden şampiyon olarak çıkarsak tüm entrylerimi sileceğim konusunda bir arkadaşa söz verdim. şampiyon olduk ve söz verdiğim şeyi yaptım. sonra bu devam etti. şampiyonluğa inandığım sezonlarda o şampiyonluğu hisetttiğim an tekrar yazıyorum. neredeyse 4 şampiyonluk oldu böyle oldu bu sezon inancım düşük malum sebeplerden(siyasi durumlar) ama yinede yazacağım bakalım 5. şampiyonluk gelecek mi. her neyse...

  bu sezon şampiyon olmayabiliriz kesinlikle inancım düşük ama yinede ronaldo hakkında çok kısaca bir şeyler yazmak istiyorum. böyle bir futbolcuyla şampiyonluk yaşamak için neler vermezdim kim bilir. kesinlikle 90lardan beri futbol maçlarını izlerim bunun gibisini görmedim. süreliklilik, güç, gelişim her şey var. kesinlikle tam bir galatasaray futbolcusu. keşke bizim böyle bir futbolcumuz olsaydı. gelecekte olur mu bilmem ama ronaldo gibi bir futbolcuyu bu forma altında kupa kaldırırken görmeyi çok isterdim. ne yapmak gerekiyorsa yapmalı eğitimse eğitim, dünyanın her yerini tarayıp yeni ronaldu'yu bulmak isterdim. yetenek, çalışkanlık, hırs, fedakarlık hepsi 10 üzerinden 10.
 • 2574
  kariyerinde kasımpaşa dışında herhangi bir takımda ciddi bir başarı elde etmemiş, 27 yaşında sadece kasımpaşa’da geçirdiği süre zarfında önemli istatistiklere imza atmış bir futbolcu olan diagne ile kıyaslanan dünyanın gelmiş geçmiş en önemli futbolcularından birisi.

  kendisi uzun yıllar formasını terlettiği real madrid’de inanılmaz istatistiklere ulaşmış, bilmem kaç defa ballon d’or ödülü almış ve oynadığı takımlarda gol atmak dışında top dağıtmak, arkadaşlarına alan açmak, oyun kurmak, adam eksiltmek ve daha nice meziyetlerini göstermiştir.

  geçen yaz transfer olduğu juventus’ta oynadığı ilk 3 maçta istenilen performansı gösteremediği için galatasaray’daki ilk 3 maçında herhangi bir varlık gösteremeyen ve bonservisine galatasaray spor kulübü için çok ciddi bir meblağ olan 10 milyon euro ödenmiş olan diagne ile kıyaslanmış olan ve bu kıyaslama neticesinde diagne’nin beklentilerin altında kalan performansını aklanmaya çalışanların olması gerçekten çok komik olan futbolcu.