• 815
  babamın ağır bir grip/üşütme olarak algıladığı ve test yaptırmakta çok geç kaldığı hastalık. pozitif haberini alması ile birlikte favipiravir kullanmaya başladı. pozitif tanısının 3 ve 4. günü çok iyi ilerleme göstermiş ve toparlamaya başlamışken, 6-7. günlerde başlayan nefes darlığı ile şu an hastanede yatmakta. eğer en ufak bir belirti hissederseniz lütfen gidip erkenden test olup tedavi sürecine başlayın.
 • 816
  arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. kız kardeşim bir hafta önce elektrik kesintisiyle geceyi soğukta geçirdi. sonra ateşlenip sabahında boğazı çok balgamlanınca ertesi gün hafif öksürük de başlayınca acile götürdüm. tomografi çekildi ciğerleri temiz çıktı. zaten sürekli bronşit olduğu için doktor antibiyotik, soğuk algınlığı ilacı, mucovit verildi. ertesi gün hem göğüs doktoru kontrol etsin hem de ne olur ne olmaz test yapılsın diye özel hastaneye götürdüm. göğüs doktoru ciğerde sorun yok ama içiniz rahat etsin dedi test yaptık. bu sefer o da önceki ilaçlara devam edecek şekilde balgam sökücü hap ve öksürük şurubu verdi.

  az önce sonucunu aldım ki pozitifmiş. üstüne bir de favipiravir verildi. doktora sordum bütün ilaçları kullansın dedi. şu an aslında balgam dışında hiçbir şikayeti yok. hadi favipiraviri anladım da milyon tane ilacın hepsini içmesinin istenmesi normal mi?
 • 817
  (bkz: covid-19/#3011809)
  17 gün önce eşimin pozitif olması ile başlayan süreci sıkıntısız atlattık. ama bugün ben koku ve tat kaybı yaşayınca test yaptırdım. sonuç pozitif. filyasyon ekibinden aradılar ilaç getirecekler. ancak bilgi sahibi olan gsuserlardan bilgi almak isterim. eşime sadece favipiravir verdiler ama bana favipiravir ile birlikte plequenil de vereceklermiş. bunun sebebini bilen var mıdır? kullanmak konusunda kararsız kaldım.
 • 818
  https://www.eksisozluk.com/entry/116348372

  marttan beri evdeyiz. bu gün aylardan sonra ailem torunlarını görmeye geldiler. yoğun bi duruşma takviminden çıkmıştım. mecbur girmem gereken durusmalardı hepsi. gelmeden önce 15 gün markete bile gitmeyecek şekilde eve kapadık kendimizi eşimle.

  kendimi salak gibi mi hissediyorum? hayır. yazıyı okumanızı tavsiye ederim.