• 450
  insanlık tarihinin dönüm noktalarından biri olmayı başaran virüs. şartlar ne olursa olsun herkesin kendi önlemini alması ve ona odaklanması çok büyük önem taşıyor. dünyanın dört bir tarafından hatta ülkenin her tarafından da dramatik haberler geliyor. ancak bu haberleri dramatik bir haber olarak algılamak lazım. kendi izolasyonunu sağlayabilen, dışarı çıktığında da tedbirlerini eksiksiz alabilen kişiler için bu haberler hastalığın tehlikesini vs. arttıran unsurlar değil.

  bu alışkın olmadığımız, pek çok rutinimizin bozulması sebebiyle afalladığımız dönemde bir de boş yere kendi kendimize ekstra panik yaratmamıza gerek yok. dışarıya çıkmak, işinize gitmek zorundaysanız da dünyanın sonuna gelmiş gibi düşünüp kendinizi daha da üzmeyin. evet evde kalınsa riskler çok çok daha azalacak ama yılgınlığa ve paniğe kapılmayıp tedbiri elden bırakmadan yola devam etmek gerekiyor...

  fatih terim'in dediği gibi oyun disiplininden kopmak yok. bugünleri de atlatacağız...
 • 452
  1 ay önce 5 liraya çözülecek coronavirüs probleminin, 2 ay sonra 555 liraya çözülemeyeceğini nihayet anlamaya başladılar. şimdi büyüyen sorunu 55 liraya çözmek için bağış istiyorlar. yani ihmalin fatura farkını senden istiyorlar. konunun kaba özeti bu maalesef.

  hasta olmamak, hasta etmemek, devlete olan maddi borçları mümkünse ötelememek ve sıfırlamak. bunlar bağışdan önemli. ben bunları yaptım. bağış yaparsam da haluk levent'i ararım.