• 384
  (bkz: #2887253)

  öksürük bir tık daha arttı bende ve hanımda. çocukta normal, gece uyurken 1-2 kez uyanıp öksürüp yatıyor. (şimdi aklıma geldi, akıntı nefes borusuna mı gidiyor acaba?)

  dün özel hastaneye gittim çünkü fatih hocada'da aynı hafif öksürükle başlamış, twitter'da bir kız gördüm onda da öksürükle başlayıp 5. 6. günde ateş eklenmiş. (link koyacaktım kız hesabı silmiş amk)

  neyse hastaneye gittim, göğüs hastalıkları kadın dr şikayetleri sordu, şu var mı, bu var mı vs. sadece öksürük ve biraz halsizlik dedim. akciğer röntgeni çektirdi, temiz çıktı röntgen, bronşit geçiriyorsunuz dedi. (bronşit bulaşacı mı? evde herkes mi bronşit? kadına sordum bunları onlara da bakmam lazım dedi. hastaneye çocuğu falan götüresim yok açıkçası.

  kadın beni geçiştirdi gibi geldi. sanki virüsü kaptım, acillik, yoğun bakımlık bir durum yok gibi geliyor bana. ondan dolayı test vs hiçbir şey demedi. testin her yerde yapılamadığını, özellikle ateş vs olmadan yapılmadığını biliyorum. yeterli yok çünkü!!

  şuan öksürük başladığından beri 4. gündeyim. dün 36.6'larda olan ateşimi az önce 37.4 olarak ölçtüm. evdekilerde sorun yok şimdilik.

  yaa hastaneler resmen geçiştiriyor insanı. ne yapacağım bilmiyorum.

  gelişmeleri buraya yazacağım, fikri, bilgisi, öngörüsü olanlar lütfen yazsın.
 • 386
  sadece spor camiasında futbolcu, basketbolcu, boksör, sağlık personeli, yönetici, teknik direktör ve başkan olmak üzere her düzeyden kişiye bulaşmış virüs.

  ama ülke genelinde 1800 vaka varmış. lütfen insanların aklıyla dalga geçmeyin ve test sayılarını arttırın.

  daha bugün 33 yaşında gencecik bir kadın, ülkemizde henüz vaka dahi yokken(!) bu virüsün belirtilerini gösterdiği tweeti atmasına rağmen, test ve tanı eksikliği sebebiyle vefat etti.

  insanları eve sokacak acil durum akçelerini çatır çutur yediniz, dövizi söndürcem diye çöpe attınız ve şimdi para yok. göz göre göre hayatımızı tehlikeye atıyorsunuz. bir zahmet eşinizin kızının iki çantasını, iki saatini satın da bari asgari ücretli çalışanların bir kısmını kurtarın.

  ilgili tweet: https://twitter.com/...128132366774272?s=21
 • 387
  sadece zenginleri ve askeri komutanları bulan virüs türü.

  sanırım garibanı bulmuyor bu illet. çünkü garibanın test yaptıracak gücü olmadığı için virüsten habersiz ortalarda gezinip, sağına soluna bulaştırıyor. sağındaki solundaki adam da gariban olunca vaka sayısı 1800'lerde kalıyor.

  ama olsun ya sağlık bakanımız süreci harika yönetiyor, canım benim .
 • 388
  günlük yapılan 3000 küsür testin kimlere yapıldığı belli.

  3000 zaten malum kişi ve çevrelerine yapılıp hem kendilerini garantiye alıyorlar hem de bulaşı oranını düşük gösteriyorlar.

  kalan küsürattaki oranı, hangi bürokrat ve yakınına 15 günde kaç test yapıldı, hangi hastanelerde kaç test yapıldı açıklayabiliyorlar mı?

  çünkü amaç kontrol altına almak değil.

  geleni "git evinde dur öleceksen de evinde öl" mantığıyla gönder, ölenleri de "zatürre, kalp" vs diye covid-19 dışı göster.

  ne güzel.

  aman sağlık sistemi çökmesin , aman vaka sayısı artmasın, aman sokağa çıkma yasağı ilan edecek kadar iş ciddileşmesin diye tüm gizli kapaklı açıklamalar.

  bu iş bittiğinde geçmiş yıllarda bu dönemlerde hayatını kaybeden kişi sayısı ile bu dönem kıyaslandığında tablo daha net anlaşılacak.

  bu arada sosyal medyada dolaşan bir bilgi de 33 yaşında ki bir vatandaşımız da hayatını kaybetmiş, farklı bir rahatsızlığı var mıydı bilemiyorum.

  sadece büyüklere değil kendinize de dikkat edin lütfen.
 • 390
  sadece zengileri ve ünlüleri bulan virüs değildir. sadece bunlara test yapıldığı için. hocamı çok seviyorum fakat herkese sağlık diliyorum. bana mantığım diyor ki pasif taşıyıcılarla beraber bu sayı bence kesinlikle bin filan değil, en az bir milyon diyorum. çünkü bu virüs en az iki aydır bu uğrak ülkede. üstelik maalesef bakanlık şeffaf ve güvenilir değil. sadece el yıkama ve evde oturarak bile çözülemeyecek bir problem ve kaldı ki bunlar bile halen yapılmıyor.

  gelişmiş ülkeler bir mucize yaratmaz ise, bu ulusal güçsüzlük ve mentalite belli etti ki, covid-19 tehdidi olabildiğince sürecek ve çok büyük bir kesmi ziyaret edecek. herkese önemli manevi ve göreceli maddi zararlar verecek.  yetki verilmiş kişilerin de aslında demek istediği gibi işimiz allah'a kaldı. o zaman inşallah tüm dünya bu salgından bir an önce kurtulur.

  bu arada problemin yarattığı az da olsa küçük güzel şeyler tabii ki var. anladığım kadarı ile uzun bir dönemdir  toplumu daha da aptal yapan yerli diziler virüs tehdidinden dolayı çekilemiyormuş. tabiki o sektörün arka planında çalışan azınlık kesim için üzgünüm fakat  o yayınlardan zehirlenen çoğunluk için güzel bir dönem. umarım bu dönemde izleyiciler ellerini yıkarken, kafayı da dezenfekte etme fırsatı bulurlar.

  " her şerde bir hayır vardır".
 • 392
  sadece belirli bir çevreye test yapılıyor iddiasına katılmadığım virüs. çok yakın bir arkadaşımın eşi yurt dışından geldi ve kendisinde öksürük başlayınca karantinaya alınarak test yapıldı. insanlar istiyor ki keyfi olarak hastaneye gidip test yaptıralım içimiz rahat etsin. belirtileri göstermeyen yakınında bu virüsü taşımayan birileri yoksa doktorlar tarafından geri gönderilmeleri normal.