• 18
  (bkz: #2734843)

  pirlo hayranıysa bukadar italyan forumlarında daha fazla vakit geçirmesini dilediğim yazar.

  fatih terim gibi bir efsanemiz var. onu çekemeyen rakip taraftarların pirlodan alıntı yapmasını gülerek karşılarım sebebi sadece bizim gibi efsaneleri olmaması ve ellerinden gelen tek şey karalamak. ama galatasaray sözlükte görünce alıntıyı kahkaha attım.
 • 19
  sözlükte son dönemde sıkça görülen diğer kardeşleri gibi net ilgi arsızıdır. entry giriş saati ne tesadüftür ki 00:00 bak sen şu allahın işine. aferim çok anarşik ve popi oldun bro.

  eleştirmek suç ve ayıp değil. sahada yada saha dışında gördüklerini, beğenmediklerini kendi düşüncelerinle eleştir kimse neden eleştirdin demez. ancak galatasaray için hiç bir şey ifade etmeyen elin italyanını referans gösterip bu kulübün efsanelerinden birine laf söylemek en hafif tabirle arsızlıktır.

  (bkz: #2734843)
 • 21
  (bkz: #2734843)

  öncelikle fatih terim eleştirilemez değil, kimse eleştirilemez değil, ben de eleştirdim selçuk tercihi nedeniyle. ancak rui costa, nuno gomez, gattuso gibi döneminin bir çok oyuncusunun büyük bir saygı ile bahsettiği fatih terim'i taraftarla arasında çok iyi bağ oluşuyor diye yeniçerilik yaparak sabote edip gönderten beyefendiler masasının bir üyesiydi andrea pirlo. dolayısıyla aksi yönde bir sürü demeç vermiş onlarca futbolcuyu pas geçip andrea pirlo'nun cümlesini argüman olarak kullanan birinin galatasaray'lılığından şüphe ederim. fenerbahçeli ve beşiktaşlıların kullandığı bir argüman çünkü o. gerçi bir sürü taktik verildikten sonra söylenen ofsayt taktiği falan yok, ileride kaleyi görünce bam bam vuruyoruzun taktik maktik yok bam bam bama evrildiği bir ortamda kime ne anlatıyorsak.

  ayrıca bir takım iç sahada oynadığı topu dış sahada oynayamıyorsa bu sadece hoca değil futbolcuların oyuncu karakteri ile de ilgilidir. maç seçtiklerine, şehir seçtikleri, atmosfer seçtiklerine işarettir ki ağustos ayında denizli'de top oynayabilmek de çok kolay bir iş değil.
 • 22
  anladığım kadarıyla mbaye diagne ve younes belhanda'dan sonra takımımızın 3. temel problemi olan yazar.

  diagne'yi satıp, belhanda'yı yedeğe çekip kendisini de susturursak takım bir anda selçuk inan'lı orta sahası ile manchester city seviyesine gelecek. gelene 3 gidene 5 sallayacağız. çünkü başka bir problemimiz yok.

  sözlük moderasyonunun kaliteli, baskılı ve sistemli oyunumuz ve dolayısıyla şampiyonluğumuz yolunda böylesine büyük bir engel teşkil eden ilgili yazar arkadaşımıza karşı sessiz kalmamasını bekliyorum!
 • 24
  (bkz: #2734843)

  bir önceki entrymde bazı yazarların hatrına talihsiz olarak nitelendireceğim bir giriş yaparak tepkilerin hedefi oldum ve fatih terim düşmanı ilan edildim.

  linç kültürünün tadına bakmış olduk. ne adamlığımız kaldı, ne galatasaraylılığımız, ne kötü niyetliliğimiz...

  tamamini okumuyorsunuz. lutfen tamamini okuyun. bakin size ve ailenize kim iftira atabilir? banada atamaz.

  pirlo meselesi asıl konunun önüne geçti. gerçekten pirlo alıntısını yapmama gerek var mıydı? hayır. kabul ediyorum keşke alıntılamasaydım. zaten sözlükte fatih hocayı eleştirmek mayınlı arazide yürümekle eşdeğer. bir yanlışınızda pilot üniformasını giyebilirsiniz. bende bu şekilde giriş yaparak mermiye kafa atmış oldum, kabul.

  ne olursa olsun sezonun ilk maçının ardından sözlükte pirlo'nun hortlatılması aynı fikirde olmadığım taraftarı öfkelendirecekti tahmin etmeliydim. ama her kötü oyunun ardından hortlayan futbolcu başlıkları da beni öfkelendiriyor. sadece oyuncuları kötüleyerek asıl problemi çözemeyiz. çözemiyoruz da.

  yazinin icinde herhangi bir yerde fatih hoca pirlo'nun da dedigi gibi bir futbol cahilidir mi demisim? gecmis basarilar tesaduf gazla oynatiyor mu demisim? suan bir oyun sistemimiz yok. 2011 de elmanderli kadroyla bu takim avrupa standartlarinda top ceviriyordu. illa bugun bir sistemimiz yok ama 2011 de sahaneydik mi demem lazim. aslinda bir paragraf yada en azından bir cümleyle fatih terimi övmem gerekiyordu ki eleştirmeye hakkım olsun. mesela şu entrymdeki gibi.

  (bkz: #2725542)

  hocanın kötü performansı ilk defa dile getirdiğim birşey değil. kaybedilen maçın ardından türeyen bir düşünce değil. maçları izlerken kaybedelim de hocanın başlığında nefret kusayım diye izlemiyorum. ama sahaiçinde aksiyon alınmadan geçen günler bizim zararımıza.

  (bkz: #2713312)

  daha fazla uzatmayacağım ama şunu da söylemeden edemeyeceğim. galatasaraylılığımı, niyetimi sorgulamaya kalkanlar profilime göz gezdirebilir. hocayı da yönetimi altı boş eleştirilere karşı savundum. her entryde niyet mi belirtelim gecmis entryler duruyor niyet okumak isteyenler bir entryden yola cikmasin zahmet olmazsa.

  (bkz: #2476478)

  hocanın formsuzluğu ile ilgili fikrim sabit ancak pirlo meselesini hortlatıp öfkelendirdiğim kesimden özür dilerim. umarım hoca sahaiçine bir çözüm bulur. umarım herşey yeniden çok güzel olur.