• 86
  nice videoların gelip geçtiği, silinip yeniymiş gibi başka hesaplarda yüklendiği internet aleminde 13 yıldır yüklendiği gibi kalan ender videolardan. 2006 aralık ayında yüklenmiş youtube'a. o dönemler türkiye'de youtube'un varlığını bilen insan sayısı bile sınırlıdır muhtemelen. üşenmemiş bu videoyu yüklemiş abimiz. ki yine o dönemlerde şimdiki gibi televizyon yayınları cep telefonuna kadar inmemiş, her dakika her saniye kaydedilip bir yerlerde yayınlanmıyor. o programın bu kısmını kayıt alıp sonradan yüklemek falan büyük zahmetler.

  videonun ismi desen şahsına münhasır. yaratıcı, komik ama aynı zamanda vurucu. 6 mayıs 2001 fenerbahçe galatasaray maçı öncesi. arkadan geçen tek tük ultraslan tshirtlü/atkılı arkadaşlar ve "biz aşığız aşkın da tarifi yoktur" abimiz haricinde herkes sivil. şimdi en "old boys" bile üzerine bir resmi ürün falan geçirip geliyor.

  çok popüler oldu internet geliştikçe bu video. her derbi haftası falan bir şekilde düşüyor. bunu paylaşanlar da derbi sabahı ya da derbiden bir gün önce havaalanında viskisini açıp güne başlayan, en lüks otelde kalan, karabrosacıya parayı bayılıp sezonda tek maçı en güzel yerden izleyen, daha nevizade'de önünü göremez hale gelip stada gidip stadda da yarı baygın maçı izleyip dönenler falan oluyor genelde.

  genelde de demeyelim ama bu tarz bir hovardalığın holiganlık diye pazarlandığı dünyada bu videonun bu kadar gündem olması, gündeme gelmesi, kullanılması biraz ruhunu zedeliyor gibi. bu video bu kadar popüler olmasa "zibidilere bak bedava biletle, bedava otobüsle kadıköy'e gidiyorlar, bir de kameralara artistik yapıyor" falan denir.

  evet, aynen öyle denir. hatta kamuoyu falan da oluşur böyle bir çıkışın ardından. şimdi herkes övüyor, abiler falan diyor.

  o videonun kadrajından rastgele bin kişi çevirip götürsen 10 bin fenerliyi yok eder mesela, ondan şüphe yok.
  ama bu eylemi geçtim, konuşan adamları görse yolunu değiştirecek insanların paylaşıp da "kendi de o kafadaymış" gibi paylaşması komik oluyor.

  --- alıntı ---

  ...yok işte kadıköy'e gelemezler. al buraları görüyorsun, herkes galatasaraylı...

  --- alıntı ---
 • 87
  her fenerbahçe derbisi 2-3 doz aldığım video. yani beni gerçekten güldürüyor ve havaya sokuyor. cimbom old boys videosunda bulunan çene reisi ben yıllar sonra bir melo videosunda gördüm. melo'nun çeneden tutmuş sapur supur öpüyordu.* tabi o olmayabilir ama çok benziyor ve o çılgınlığı yapacak potansiyel sadece çene reis de var.*

  1.40 dan itibaren görebilirsiniz
  https://youtu.be/rSK7EjXsDQc