• 552
  takıma katıldıkları 2018-2019 devre arasından sonra marcao harika başlamış luyindama biraz tutuk bir görüntü sergiliyordu. sene sonuna doğru, birbirlerine ısındıktan sonra muazzam bir performans göstermişlerdi ve bence şampiyonluğu getiren ikiliydi.

  bu sezon başında luyindama muazzam bir performans ile başlamışken marcao adete dökülüyordu. tam marcao yazın aldığı kilolardan kurtulup kendini toplamışken luyindama sakatlandı. ve hali hazırda marcao çok çok iyi performans sergiliyor.

  ikisi de birbirini tamamlayan harika stoperler. ama ne yazık ki şanssızlık ve sakatlıklardan dolayı biri düzelse diğeri bozuyor.

  ben şahsen bu ikiliyi sağlıklı ve formdayken beraber izlemeyi çok isterim. futbol olarak kesinlikle doyamadım bu ikiliye.

  koronadan dolayı önümüzdeki transfer döneminde fiyatların dip yapacağını da düşünürsek bu ikiliden birinin satılmasına kesinlikle karşıyım. bir tarafı düzeltmeye çalışırken sağlam olan parçayı bozmanın hiçbir anlamı yok.

  bu ikilinin arkasında muslera önlerine gelecek efektif bir defansif orta sahayla takımın en ufak bir defansif problemi olacağını düşünmüyorum.

  eksik parçalar için belhanda, feghouli, diagne, macion, mariano gibi alternatifleri elden çıkarıp, olduğu kadar doldurmak en mantıklı hamle.