• 542
  kendilerinin satış durumları ile ilgili yorumlarım şu şekilde:

  (bkz: #2903009)

  çok çok iyi bir ikili olmalarına karşı sadece stoper bölgenizin iyi olması avrupa'da işinize yaramıyor ne yazık ki.

  her sene 4-5 kiralık oyuncu ile dönmez bu devran.

  "kiralık oyuncuları şampiyon olamazsak almayıp maaş skalasını düşürürüz" denmiş yönetimden sanırım, baktığınızda bjk'nin düştüğü hataya düşmemek için bir yol gibi gözükse de uzun vadede sürekli kiralık oyuncular ile döngü sağlanması mümkün değil.

  bunun için de marcao gibi bonservisli fakat maaşları düşük oyunculardan kadro kurmak, ederini bulanı elden çıkarıp yenisini takıma kazandırıp hem ekstra gelir elde edip hem diğer bölgelere kaynak yaratmak en mantıklı yol.

  hoca ve scout ekibi bu konuya iyi çalışmış ki christian luyindama teixeira marcao ikilisinin satışına onay verilmiş.

  kendileri + macion-diagne-babel-belhanda-soso 5'lisinden 50-60 arası bir para gelirse genç, dinamik, maaş bütçesi düşük ve ilerde de yine satışı yapılıp bütçe yaratılabilecek güzel bir kadro kurulabilir.

  işin bir de potansiyel oyuncular tarafı var tabi.

  emin bayram , ravil, cenk özkacar , ihtimal oluşursa mert çetin, kaan ayhan gibi potansiyelli oyunculara tepkisiz kalmamak gerek.

  onlar da ilerde çok iyi yerlere gelebilecek genç oyuncular.

  sonra çağlar nasıl kaçtı, zeki'yi neden kaçırdık diye üzülüyoruz.
 • 543
  gönlüm her ne kadar ikisinin de takımda kalmasını istese de, mantığım satılmaları gerektiğini söylüyor, fazla oyuncu satışı yapamadığımızdan dolayı bir kaç sezondur sadece kiralık hamlelerle ayakta kalabiliyoruz, her sezon tekrardan kiralık oyuncu arayışına geçiyoruz, kiralık mevzusu sezonluk olarak başarı sağlasa da, ihtiyacımız olan sürdürülebilirlik, daha çok marcao ve luyindama gibi transferlere bonservisleriyle birlikte yönelmeliyiz. bence ikisinin de yeri dolar, gelmeden önce kaç kişi marcao ve luyindama'yı tanıyordu, hatta özellikle marcao transferiyle çok dalga geçilmişti portekiz liginin sonuncusundan stoper aldılar diye, bu işler böyle yürümüyor, artık yaşı genç futbolcular biraz kendini gösterse bonservis bedelleri 10m €'dan başlıyor. bence luyindama ve marcao'nun satışından rahatlıkla 30m € ve üstü bonservis kazanabiliriz, sonraki satıştan pay vs. gibi maddeleri de artısı bu işin. 30m €'ya da çok güzel bir takım kurulabilir. galatasaray scout ekibi gerçekten iyi çalışıyor, marcao 3m € gibi çok düşük bir bonservis ücretiyle geldi, daha çok marcao'lar bulunabilir. böylece yeni aldığımız oyuncular bize ait olacak, gelişim gösterdiğinde parayı biz kazanacağız, hem de oyuncuların kulübe aidiyeti daha fazla olacak. bana en çok koyan olay denayer mevzusuydu son yıllarda, adamı biz geliştirdik, seviye atlattık, 2 sezon oynattık, 5m € bonservis ödeyemediğimiz için lyon'a gitti, şimdi ekmeğini onlar yiyor, satmaya kalksalar kapı 30m€'dan açılır. böyle vakalar yaşamamak için artık bonservis ile transfere yönelmemiz lazım. bunun için de satış yapmamız gerekiyor, takımda da para edebilecek 4 oyuncu var şu anda, marcao-luyindama-belhanda-feghouli, diagne de dahil edilebilir bu listeye, hatta babel de. inşallah bu yaz transfer döneminde bu oyunculardan 50m € seviyelerinde bonservis bedeli kazanabiliriz. eğer bunlar gerçekleşirse hoca ve scout ekibi çok güzel işler başaracaktır.