• 466
  canlı bomba olan ikili. luyindama gerçi hep öyleydi fakat marcao laubaliliği ile bir tık kendisinin önünde şu an. şimdi ulemalarımız gelip luyindama eleştirilemez diyip beni ofsayta manyağı yapmadan entryi sonlandıralım. şaka şaka sonlandırmayalım.

  potansiyeli çok yüksek olan bu iki adamın ellerinde motive olmak için deli gibi sebebi varken bu kadar savruk dağınık ve konsantreden uzak oynamasını aklım almıyor resmen hazmedemiyorum. avrupa'nın en ateşli taraftarı önünde türkiye'nin en büyük camiasında ve şampiyonlar liginde oynuyorsunuz. gençliğiniz var enerjiniz yüksek. yarın öbür gün iyi paralara avrupa'da çok daha iyi takımlara gidebilme potansiyeliniz var. zaman zaman çok çok iyi yaptığınız işler var ama sorun ne allah aşkına biri bana izah etsin. kafayı yedirtecekler yoksa bana.

  son olarak, ikisinden de umutluyum fakat artık toparlanma sinyalleri vermeleri lazım.
 • 467
  marcao'nun kendi yeteneğine ve partneri luyindama'ya ihanet ettiği ikilidir.

  https://gss.gs/qzV.jpg

  yaz tatilini yiyip, içip, instagram'da karı-kız kovalayıp geçiren marcao'nun hantallaşması ve konsantre eksikliği yaşaması hiç de şaşırtmadı beni.

  maalesef ki sakat veya cezalı olmadığı taktirde ilk 11'deki yerinin garanti olmasından mütevellit bu arkadaşımız bi hayli rahat ve küstahça takılıyor şu sıralar.

  bu adam geçen sezon böyle değildi. ilk 11'de yeri garanti hale geldikten sonra kendisinden gördüğümüz tüm olumlu yanlarını birer birer kaybetti.

  kendisinin başlığına yazdığım ve şuanda tek ofsaytlanmış entryim olan aşağıdaki entry'i buraya bırakıyorum.

  (bkz: #2751078)

  luyindama ise heyecanına ve düşük tekniğine yenik düşüyor gibi. ne zaman basit oynamayı öğrenir(26 yaşında hala öğrenemediyse) o zaman üst seviye olarak lanse ederiz kendisini. şuan tek artısı hayvani fiziği. fizik diyorum da bizim ligimize kıyasla güçlü yani yoksa diğer avrupa ligleri ve şampiyonlar ligi ayarında bile değil kendisi.

  ohhh bugün de bu 2liyi gömdüğümüze göre günün geri kalan kısmına sakince devam edebiliriz :)
 • 469
  yaş ortalamalarını göz önüne alırsak hiç de fena olmayan ikilidir. kimse kusura bakmasın, zaten daha önce de belirtildiği gibi, bu ikilinin konsantrasyon eksiği olmayanı ne bize gelir, ne de biz onları alabiliriz zira genelde -haklı olarak- man city, juventus gibi takımları tercih ediyorlar.

  bence de birçok eksikleri var ama o eksikleri giderdiklerinde bizde kalmazlar, kalamazlar. şu an için değerlerini bilmemiz gerek. ayrıca herhangi birinin yanına tecrübeli ve/veya kariyerli bir stoper koysanız anında kendi gelişimleri de hızlanacaktır.

  halen elit bir takım olmadığımız gerçeğiyle yüzleşemeyen taraftarlarımız olduğunu gün yüzüne çıkaran ikili.
 • 470
  yaş ortalaması 24, toplam maaşı 2 milyon euro bile olmayan ikilidir. hatalar yaptıkları kesin. 2019-2020 sezonuna da hiç iyi girmediler. ama en başta söylediğim bilgiler ışığında bu adamların eksiksiz ya da hatasız olmasını beklemek oldukça mantıksız. bir stoperin en iyi olduğu yaştan şu an çok uzaktalar. varane gibi genç yaşta dünya çapında oyuncular olmadıkları da kesin. o zaman düşük maaş seviyesinde gelişmelerini beklemekten başka çare var mı? bence yok. gelişip daha iyi olmaları için sabır göstermemiz gerekiyor.
 • 471
  hata yapma konusunda çok uyumlu olan ikili.
  marcao daha çok basit pas ve pozisyon alma hataları yaparken, luyindama ise tehlikeli bölgede rakip ile gereksiz ikili mücadeleye girip ayağındaki topu kaptırıyor.
  ama umudumuz var, öyle ya da böyle bu sezonu bu çocuklarla oynayacağız ve bu arkadaşlar da basit oynamayı öğrenecek, başka yolu yok bu işin.
 • 472
  26. dakikada aldığım ilk yarı galatasaray bahsim 38. dakikada falcao golüyle gelmişken sonra ki 7 dakikada yaptıkları fantastik top kayıpları nedeniyle beni ekstra çıldırtan ikilidir. allahım allahım gözümün önünde neler yaptılar. ya arkadaş siz son adamlarsınız. alıcan hemen önüne vericen. o ne çalımlar o ne fantastik işler. oğlum alt tarafı 100 liraya 205 lira aldık benim 105 lirama mı göz dikmiştiniz ? neyse ki sıkıntılı bitmedi sonu.
 • 473
  luyindama’nın fazla özgüven, marcao’nun da fazla özgüvensizlik sebebiyle aksadığı; ve sezon başından beri performansı düşüşte olan ikili.

  luyindama önü arkası açık, çok rahat pas atabileceği pozisyonlarda ekstra çalımlar deniyor. bu laubaliliği yakın zamanda bize gol yedirebilir bu gidişle.

  marcao ise ilk geldiği zaman takımın pasla çıkmasına yaptığı katkıyı yapamıyor. hatta 2 metre yanına pas bile atamıyor. zaten defansif aksiyon olarak kendisinin luyindamadan geride olduğunu düşünüyorum. hava topu, ikili mücadele, hız, fizik kapasitesi olarak luyindamadan geride kendisi bana göre. ancak düzgün ayağı ve sakinliği onun luyindama’yı tamamlamasını sağlıyordu.

  13 eylül 2019 galatasaray kasımpaşa maçı nda marcao topu alan hücum oyuncusunun arkasında durup ellerini havaya kaldırmaktan başka hiçbir şey yapmadı.

  luyindama gereksiz riskler alıp bize ufak çaplı kalp krizleri yaşattı.

  sezonun başında kendilerinin zamanla toparlanacağını düşünüyordum ancak bir ultimatom vermeden olmayacak gibi bu iş.
 • 474
  nedir bu haliniz? maça çıkıyoruz, bize karşı kurulan ittifak birliğine!

  tam bir buçuk aydır size seslenmiyorum, hala burada aynısınız. siz böyle mi geldiniz bu yerlere? ciddiyetinizi koruyarak geldiniz. inşallah beni yanıltırsınız. oradaki de şov, bizim işimiz değil; bizim işimiz top oynamak. kendinize gelin buradan sahaya kadar, başarılarınıza bir yenisini daha ekleyin. size yakışan budur. büyük unvan sahipleri, büyük takımlara yakışan budur. o ciddiyetle her takımı ciddiye alarak ve en az başakşehir maçı kadar, beşiktaş maçı kadar koşarak. çünkü tarihe bir kupa daha kazandıracaksınız. göreyim benim stoper tandemimi, allah yardımcınız olsun.
 • 477
  --- alıntı ---
  fatih terim’den stoper hattına;

  “oğlum sizin sıkıntılarınız mı var ? niye böyle riskli oynuyorsunuz ?”

  (trtspor)
  --- alıntı ---

  haberin içeriği ne kadar doğrudur bilinmez ama hocamız tarafında çok haklı bir isyanda bulunulmuş ikili. oğlum biraz garanti oynayın ya. stoper misiniz ofansif orta saha mı belli değil.

  https://twitter.com/...500416740528128?s=21
 • 478
  geçen seneki performanslarının uzağında görünen ikili.

  fakat ben bu sorunun sadece bu ikilinin formsuzluğundan kaynaklandığını düşünmüyorum. takım savunmasında çok hantalız ilk haftalar itibariyle. yeni oyuncuların, özellikle orta saha oyuncularının fizik durumu henüz istenen seviyede değil. bu sebeple rakip takımı orta sahadan çok stoperlerimiz karşılamak zorunda kalıyor. bu da defans hattını yerleşim konusunda zorda bırakıyor. geçen sene fernando stoperlerin arasında oynuyordu yeri geldiğinde, bu sene nzonzi daha çok biraz ileride oyun kurmaya çalışan bir role sahip. haliyle takımın en mahrem yeri olan stoper ikilisi çok fazla rakiple muhatap olmak zorunda kalıyor. bu da defolarını olduğundan daha fazla ortaya çıkarıyor.

  ben hala bu ikilinin ederinden daha ucuza takıma katıldığını düşünüyorum. satıldıklarında daha yüksek ücretler kazanıp yerlerine daha iyi stoperler monte edebiliriz. dar bir zamanda takıma kazandırılıp iyi fayda sağlanmıştır bu ikiliden. şimdi de fatih terim takımlarının her zaman olduğu gibi yine geç form tutmasından kaynaklı bir bocalama yaşıyorlar. takım birlikte oynamaya başladıkça bu ikili de daha iyi noktaya gelecektir. takım savunması iyi olduktan sonra real madrid deplasmanına semih - dany ikilisiyle de çıksanız bu noktadan fazla zaaf yaşamıyorsunuz. ama iş sizin stoperlerinizin bireysel becerisine kalınca en ufak hataları takımı çözülmeye itiyor. bizim bu ruleti oynamayan bir takım haline gelmemiz gerekiyor. o zaman bu ikilinin katkısı daha iyi bir seviyeye gelecektir.
 • 479
  daha iyi olacaklardır. desteklemekten başka çaremiz de yok. kötü oldukları bir gerçek. ama geçen sezon da gayet iyilerdi ve asıl isyan nasıl bu kadar tersine dönebilmiş olmalarına. sırtlarını sıvazlamaktan, destek olmaktan vazgeçmemek lazım. ne de olsa ilk 11'deki en ucuz ve en genç ikili.

  ama bizim çok bilmiş taraftar instagram'dan yazmaya başlamıştır bile, 2 haftaya da ıslıklarız stadta oh mis.
 • 480
  bu adamlar bu sene gelmedi. geçen sezonun ikinci yarısında oldukça iyiydiler. kaldı ki çıkarken yaptıkları pas hataları dışında bu sezon da çok kötü değiller. yani öyle bol pozisyon vermiyoruz. rakibi karşılama ve top çalma konularında başarılılar. tek sorun genç olmaları. tecrübeleri yetmiyor bazen. eh armudun olmuşunun da fiyatı ortada.
 • 481
  --- alıntı ---
  fatih terim’den stoper hattına;

  “oğlum sizin sıkıntılarınız mı var ? niye böyle riskli oynuyorsunuz ?”

  (trtspor)
  --- alıntı ---

  hocam herkesin aklındaki soruyu sormuş kendilerine. öte yandan oyuncuları mental olarak hazırlamak, gelişimlerini takip etmek, risksiz ve basit bir futbol oyununa uyumlarını sağlamak da onun işi. zira bu, bugün olan bir durum değil. defans oyuncularının asli görevi savunma güvenliğini sağlamaktır, risk almak değil. nadir durumlarda, gerekli ise risk ve insiyatif almak da tecrübe ister. bizimkiler hem toy, hem de saha içinde puyol-nesta gibi olayım istiyor. sonra da kritik hatalar ortaya çıkıyor. onu geçtim bizimkiler hala birbirlerinin toplarına çıkıyorlar yahu. önce bir alan parselleyin, görev-bölge tanımı ile başlayın, fundamental eksiklikleri kapatın, sonra risk alırsınız yeri ve zamanı gelince.
 • 484
  son şampiyon olan takımın stoper ikilisidir.

  çok komik ve tatsız, bazı arkadaşlarımızda fenerbahçeliymişçesine yorumlar görüyorum.

  valbuena moruk, slimani çöp, frey çöp, ayew çöp. ama 2019/2020 sezonuna bakıyorum...
  https://www.transfermarkt.com.tr/...profil/spieler/40687 valbuena an itibariyle 9 maç 3 gol 6 asist.
  https://www.transfermarkt.com.tr/...rofil/spieler/174915 slimani an itibariyle 3 maç 3 gol.
  https://www.transfermarkt.com.tr/...profil/spieler/45403 ayew an itibariyle 5 maç 2 gol 2 asist.
  https://www.transfermarkt.com.tr/...rofil/spieler/147043 frey an itibariyle 3 maç 1 gol 1 asist.

  bunların hepsi fenerlilere göre çöptü.
  bazı galatasaray sözlük yazarları da yoruculuk sınırlarını geçip can sıkıcı hale geldi.
  toplam maaşı iki milyon euro kadar, ödenen bonservis de 15 milyonu geçmeyen iki stoper var. ikisi de iyi stoperler. formsuzlar. ama bazı arkadaşlarımızın derin, engin, müthiş futbol bilgilerine göre bunlar çöp, bunlar kötü, korkutuyor.

  ya siz istediğiniz kadar konuşun, luyindama risk alacak. adamın oyun yapısı bu.
  marcao da yakında toparlayacaktır. yazı kötü geçirdi. insani olarak anlayabiliyorum.

  neyse, aldıkları üç kuruş para avrupa piyasasında.
  her maç müthiş oynayacak adam isteyen s sport açacak, liverpool izleyecek, burayı da çok yormayacak. vallahi bıktım.

  fatih kötü, mustafa kötü, abdurrahim kötü, luyindama kötü, aysal kötü, özhan canaydın kötü, tulun kötü. e abi nasıl 22 şampiyonluk aldı bu takım? nasıl avrupa kupaları aldı? nasıl daha geçen sezon şampiyon oldu?

  vallahi bıktım ya.
 • 485
  basit top kayıpları dışında geçen sezon kaldıkları yerden devam eden ikili. marcao'nun fizik olarak kendisini biraz daha toparlaması gerekiyor sadece. o da artık önümüzdeki maçlarda ritmini bulacaktır. top kayıplarını da sadece kendilerine mâl etmek doğru değil, beklerin ve orta saha oyuncularının geriden oyun kurarken daha hareketli pas istemeleri gerekiyor. marcao özellikle derinlemesine pas atarken solunda nagatomo'nun oynadığı düşünülürse epey zorlanıyor.

  bugün city ve arsenal gibi takımların stoperlerinin de geriden oyun kurarken bu tip hatalar yapabildiklerini görüyoruz. biz de geçen senenin aksine uzun ve risksiz paslarla değil geriden derin paslarla çıkarak rakip sahaya yerleşmek istiyoruz. nasıl hücumda çeşitli varyasyonlar deneniyorsa defanstan çıkarken de belirli şablonlar kullanmaya çalışıyoruz. sezon başı olduğu düşünülürse bunun da zamanla oturacaktır.