• 392
  silva-kimpembe
  ramos-varane
  puyol-pique
  company/otamendi-laporte

  örnekler çoğaltılabilir. hatta semih'in en iyi performansını ujfa ile beraber oynarken gösterdiğini söylemek mümkün. daha sonra beklenen gelişimi gösteremedi orası ayrı tabi. demem o ki stoper mevkisinde tecrübe çok önemli. defansif orta saha ve beklerden bağımsız salt tandem düşünüldüğünde ligde bu tecrübe eksiği şimdiye dek pek fazla göze çarpmadı ama avrupa arenası için yeterli olduklarını da pek düşünmüyorum. birlikte oynayarak aşacakları bir sorun gibi de görünmüyor ne yazık ki.
 • 395
  çok değil daha 1-2 hafta önce kendilerini toplam 50 milyon euro'dan aşağı satmamamız gerektiği herkesçe söylenen ikili.

  şu an yetersiz deniliyor ikisi için.

  2 hafta sonra yine 75 milyon euro(tabi bize göre) bandına çıkmalarını bekliyorum. sonra yine yetersiz denecektir muhtemelen.

  benim fikrime göre ise sadece daha temkinli oynamaları gerekiyor o kadar. kendilerine olan aşırı güvenleri zaman zaman hataya sahip oluyor ama bu yaştaki oyuncular için çok da anormal bir durum sayılmaz.
 • 397
  fiziki durumları yerine geldikten sonra, özellikle bu marcao için geçerli, önlerinde kurulacak nzonzi, seri ikilisiyle pozisyonlarını daha az kaybederek, daha az riske girerek, geçen seneden daha iyi performans verecek ikilidir. burada abartıldığı kadar potansiyelleri olduğunu düşünmüyorum fakat mevcut lig ortalamasının çok üstünde olan ikilidir. kanımca ikisinden para kazanabiliriz, muhtemel iyi bir şampiyonlar ligi macerası sonrası.
 • 398
  bizim seviyemizde bir takıma göre gayet yeterli bir ikilidir. oynadıkça ikisi de tecrübe kazanacaktır. eksikleri tabii ki vardır fakat daha iyi olacaklardır. mesela şuan dünyanın en iyi stoperi olarak görülen van dijk ilk çıkışını celtic'te bir başka genç stoper olan denayer ile yapmıştır. ikiliden birinin tecrübeli olması iyi bir şey fakat bir gereklilik değil. bence ikisi de birbirini gayet iyi tamamlıyor. önlerine nzonzi gelince çok daha iyi bir performans göstereceklerdir.
 • 401
  sözlüğün çığrından çıkan halinden nasibini almış ikili. biri 25, diğeri 23 yaşında geçtiğimiz sezonda potansiyellerini bizlere gösterdiler. yaş ortalaması başını alıp gitmiş takıma, 30 yaş üstü stoper lazım diyen mi ararsın, marcao'ya çöp muamelesi yapan mı...

  kadro planlaması adına şimdiye kadar hem ekonomik anlamda hem de yaş ve potansiyel olarak kısa dönem içindeki en doğru oyuncular bunlar. bir kaç hafta sabredilirse tekrar övülmeye başlanacak ikili. oyuncuların eksiklikleri olacak ki olmalı da çünkü ancak böyle az maliyetli transfer yapıp, yetiştirip geliştirdiğimiz sürece ilerleyebiliriz.
 • 403
  her seferinde gömülmeye çalışılan ikili. orta sahada eksik olur her topu defans karşılarsa kusura bakmayın ama arkaya adamda kaçar kırmızı kartta görülür gollerde yenir. bekleyin biraz sabırlı olun. orta saha düzelince kendilerini öven insanların sayıları da yükselecektir. ben güveniyorum ikisine de.
 • 404
  birisinden birini gönderip yerine getireceğimiz tecrübeli stoper şu an bu ikilinin aldığı yaklaşık 2 milyon euro kadar maaşı alacaktır. büyük ihitmalle daha da fazla olacaktır hatta.

  genç oyuncu alalım, gelişsin, satıp para kazanalım diye hepimiz bahsediyoruz. ama elimizde doğru düzgün para edecek iki oyuncuyu oynatmamak üzerine planlar kuruyoruz. sabredelim, gelişsinler ve hata yaparak öğrensinler. başka türlü bizim gibi ekonomisi olan kulüpler nasıl düzlüğe çıkacak? pepe gibi bir adama milyon eurlar gömerek değil sanırım.
 • 405
  insanların anlaması gereken bir şey var:
  galatasaray'ın parası yok!

  kalkıp gidip 10 milyon eurolara futbolcu alma devri şimdilik çok uzaklarda görünüyor. bundan çıkmak için de tek bir yol var. genç ve gelecek vaat eden futbolcuları bulup parlattıktan sonra yüksek kar marjı ile satmak. bu süreçte de normal olarak başarıdan ödün vermek gerekiyor.
  galatasaray yöneticileri, hocası, taraftarı başarı istiyorsa izlenecek yol budur. alırsın marcao, alırsın ozornwafor, hata da yapsa sabredersin. 2-3 sene sonra yüksek kar yaparak satarsın. sonra aynı işlemi tekrarlarsın. bu işlemi altyapı kullanarak yaparsan daha tatlı olur tabi.
  paran varsa sergio ramos orda duruyor. transferi için real madrid ayak diretmez, ver bonservisini al.