• 300
  2019-2020 sezonunda birlikte şampiyonlar ligi gördükten sonra ikisinin toplam piyasa değerinin 40-50 m euroları bulmasını bekliyorum.

  hatta eğer iyi bir tandem görüntüsü verirlerse aynı takıma paket halinde bile satarız :(

  ama şimdi değil.

  önce şampiyonlar ligi'nde oynayacaklar. piyasa yapacaklar, belki gol atacak, belki gol yemediğimiz bir maçta man of the match olacaklar, gruptan çıkacağız belki ve ondan sonra teklifleri bekleyeceğiz.

  hiç acelemiz yok ve bu tandem bu yaz bozulmamalı.

  oldu da talip gelmedi, satılmadılar mı?

  -missss

  kafamız rahat olur, uzun yıllar bizimle birlikte olurlar, stoper arayıp durmayız.
 • 304
  çekilin yazarlığımın ilk ofsaytlanan entryisini gireceğim.

  kendilerini üzerinden çok güzel paralar kazanacağız bu net ama böyle devam edebilecek miyiz? bence hayır. çünkü biz taraftarlar olarak buna hazır değiliz. daha en son oynadığımız hazırlık maçında marcaonun sözleşmesini feshediyorduk. çok net hatırlıyorum luyindama yerden yere vuruluyordu yaptığı bir kaç hata da. galatasaray seviyesi değil, yabancı servet çetin tarzı yorumlar geliyordu. şimdi 20 milyon € ya anca bırakırız adamı.

  genk, ajax, porto, benfica tarzı kulüpler olabilmek için sadece bir adama bağlı kalmamanız gerekiyor. şuan bu transferleri fatih terim istediği için yapıyoruz bizim kulübün böyle bir transfer kültürü yok. ama bu bahsettiğimiz kulüpler de kültür böyle altyapı ve scout transferi. öyle taraftarı her 2 sene üst üstte şampiyon olduktan sonra şampiyonlar ligi finali hayali kurup her oyuncuya bu bizim seviyemizde değil, bu çöp, bununla mı şampiyonlar liginde oynayacağız durumuna girmiyorlar.

  scout ekibini iyi veya kötü kurduk 3. fatih terim döneminde ve 4. döneminde meyvesini almaya başladık. ama yine tekrarlayacağım buradaki ortak nokta fatih terim. allah uzun ömür versin ama bir gün kendisi olmayacak bizim o zaman da bunları yapabilecek miyiz asıl soru bu. başkanlar, hocalar, teknik ekip, altyapı hocaları bunlar değişse de yine aynı transferleri yapacak adamlar gerekiyor. bunlar olurken de taraftarlar olarak yerimizi, bulunduğumuz konumu bilmemiz gerekiyor.

  yazacağım çok şey var ama yazdıkça da bitecek şeyler yok. şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. ofsaytlayan elleriniz dert görmesin şimdiden :)
 • 305
  scout ekibimizin belçika, portekiz, danimarka ve türevi ligler ile yatıp kalmasını temenni ettiğim; büyük bir scouting transfer başarısına konu olmuş as stoperlerimizdir.

  marcao 4 m euro, luyindama ise totalde 8 milyon euro'ya gelmiştir. şuan marcao için konuşulan rakamlar 15-20, luyindama için ise 12-15 m euro civarındadır.

  ve bu oyuncular geçtiğimiz yıl sadece 20-22 maç oynadılar lig ve kupalarda. bu sezon şampiyonlar ligi ve 30+ maç kendilerini gösterdikten sonra bu fiyatların üzerine bir bu kadar daha eklemenizi rica edeceğim :)

  finansal açıdan önümüzü görmemizi kolaylaştıran stoper ikilisidir. sağ olun var olun inşallah.
 • 306
  simdiden yerlerine birilerini bulmamız gereken ikilidir. marcao'nun yerine ozornwafor'un geçeceği çok net. çocuk 10 dakikada o ışığı verdi. şimdi de luyindama'nin alternatifini bulmaya geldi sıra. benim gönlüm yabancı sınırlamasıni da düşünerek kaan ayhan'dan yana. mümkünse şimdiden bağlayıp luyindama gider gitmez yerine koymak lazım.

  herkes yazmış ama bence de çok doğru bir tahmin ki bir cl performansına toplamda 30-40 kağıt getirirler. o da en az. hele bir de orta saha takviyesine göre son 16'ya falan kalırsak 50'leri dahi bulabiliriz toplamda. kaan'ı şimdiden bağlamak lazım.
 • 307
  lig için mükemmel, avrupa içinse ortalamanın üzerinde olduklarını düşündüğüm ikili. 30-40 milyon euro seviyesine hızlıca tırmansalar ve hatta daha yukarıya bir yere bayrağı dikerlerse, alacakları dualarla bir daha sırtları yere gelmez :(

  hocanın şimdiden bu tandemin yerine kimlerin geçeceğinin hesabını yaptığını ve adım atıldığını düşünüyorum. eminim içten içe gülüyor ve mutlu da oluyordur.