resim
Christian Luyindama Nekadio
Takım:Antalyaspor
Mevki:Stoper
Yaş:28
Boy:1.91
Uyruk:Kongo DC
 • 3741
  olası bir nelsson’un gitmesi durumunda ilk 11’e yazılması gereken oyuncumuz. takım oyunun büyük çoğunluğunu bu sene rakip sahada oynayacak veya orta sahadan yönelendirecek bu belli ve olması gereken zaten.

  bu sebeple luyindama ne ayağında topla çıkmak zorunda kalacak ne de pas oynamak zorunda kalacak önündeki orta sahalara topu verse yeter. defanstan illa pasla çıkacağız denirse de abdulkerim halleder o işi.

  burada savunmalar şampiyon yapmıyor takımı bunu anladık. ortalama 40 milyon euro kazandığımız/kazanacağımız marcao-nelsson tandeminin oynadığı leş orta sahalar ve hücum performansıyla 13. bitirdik ligi.

  bu sebeple oyunu yıkacaksın rakip sahaya, savunmada luyindama da yerden havadan yeterli iş görür.
 • 3742
  fatih hoca tarafından oynatılmadığında ve yerine donk tercih edildiğinde yer yerinden oynamış, "forma adaleti" temalı entryler görmüştük. hatta, hocanın taktığı falan söylenmişti. sakatlıktan sonraki luyindama, malesef üzerine plan yapılacak bir oyuncu değil. abdulkerim de iyi gidiyor ama ne vereceği belli olmaz, riske girmemek lazım. nelsson giderse mutlaka yerine transfer gerekiyor.

  iyi bir alternatif olan, ama üzerine plan yapılıp stoper tandemi düşünülmemesi gereken oyuncu.
 • 3744
  milli takım kampında sakatlanmasaydı şu anda takımdaki en iyi stoperdi. şu haliyle bile kafası sevillada olan nelsona tercih ederim.

  mutlaka takımda tutulması ve kazanılması gerekiyor. bu özelliklerde başka bir stoper yok zaten takımda. bir tık teknik olsun, mental olarak daha sağlam olsun desen zaten 30 milyon euro. elimizdekileri bu kadar çabuk değersizleştirmemeliyiz.
 • 3745
  (bkz: benim hala umudum var)

  geldiğinden beri kendisini çok beğenirim. psg maçındaki performansı hala aklımda. tek sıkıntısı teknik olarak çok yetersiz. pasla çıkan topu kendi ceza sahası çevresinde dolandıran bir takım için adeta saatli bomba. ama hava toplarındaki hâkimiyeti, ikili mücadeleleri, fizik gücü bakımından bu ligde rakibi yok.

  doğru olan soru şu; biz top kalecideyken oyuna defanstan pasla mı çıkacağız? öyle oynayacaksak luyindama bu sisteme uygun değil. ama koy bi anadolu takımı defansına geçemezsin, hava topu alamazsın süründürür.
App Store'dan indirin Google Play'den alın