• 2514
  27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçını %90.2 pas isabetiyle bitirmiştir. marcao da aynı maçta %91.2 pas isabetiyle oynamıştır.
  https://tr.whoscored.com/...latasaray-Erzurum-BB

  açın bakın, maç gecesi luyindama'ya "kazma", "ayağı kötü" gibi manasız, sahada karşılığı olmayan eleştiriler yapıldı. eleştiri de değil aslında. fırlatma. yorum da diyemiyorum. çünkü yorum kelimesinin tdk'da karşılığı "bir olayı belli bir görüşe göre açıklama, değerlendirme"dir. adam %90 pas isabetiyle oynadıysa, sahadaki olay "kötü ayaklı futbolcunun pasları" olamaz. dolayısıyla bu bir yorum olamaz.

  neyse, işte tam da bu nedenle bazen bazı arkadaşlara mesaj atıp, cevap hakkı dahi tanımıyorum. bu tutuma da devam edeceğim. mantıksız, olmayan şeyler yazılıyor çünkü. yok yani yazdığınız şey yok sahada. fevri mi yazıyorsunuz, gördüğünüzü mü idrak edemiyorsunuz bilemiyorum. ama yok. ben bir ekranda maçı izlerken, diğer ekrandan da galatasaray sözlüğü ve istatistik sitelerini kontrol etmeyi seviyorum. sahaya bakıyorum fena top yok. istatistik sitesi fena puanlar vermiyor. sözlüğü bir açıyorum of of of... kazma yedlin, dandik luyindama, yetersiz emre kılınç. bakın yarın muhammed kötü maç oynayacak. o maçta sözlük irfanından nasibini alacak muhammed. benim tahminim "uhud tepesini terk eden okçu" mizahı gelecek. arap ya hani. adı da muhammed.

  neyse, rica ediyorum yazdığımız şeylere dikkat edelim. sahada olmayan bir şeyi olmuş gibi yorumlamayalım.

  ya el insaf john stones gibi ayağı çok iyi olmasa leicester'da on bir oynayamayacak bir adam bile %93 pas isabet oranıyla oynuyor. %90'la oynayan luyindama pas özürlü ama öyle mi?
  https://tr.whoscored.com/...hester-City-West-Ham
 • 2516
  futbolda bazı istatistiklerin alex ferguson’un tabiriyle mini etek gibi olduğunu hatırlatan oyuncu. istatistiklere bakılırsa kasımpaşa maçında %90’ın üzerinde pas isabeti ve 1 asisti var. asist derken, o pası mohammed’e değil ofsayttaki arda’ya verdiği konusunda sanırım hepimiz hemfikirizdir. pas istatistiğinde de, keşke yanındaki marcao veya etebo’ya verdiği pasları düşerek öne oynadığı toplardaki isabet yüzdesini de bilebilseydik.

  kendisi iyi bir defans oyuncusu olmakla birlikte, etebo ile birlikte kasımpaşa maçındaki beklentinin altındaki takın oyununun ana sebepleridir. geride 3 yerine 1 oyun kurucu ile oynadık ve bu sebeple ilk yarı sıkışan oyunu çözmekte, ikinci yarı da geçiş hücumu ile farkı arttırmakta zorlandık. (bkz: 27 şubat 2021 galatasaray-erzurumspor maçı)
 • 2517
  ilk geldiği zamanki yırtıcılığı ve rakibi kesin sindiriciliği olmayan stoper. bu kötü demek değil, umudu kesmeliyiz demek hiç değil. tek ihtiyacı birkaç maç arka arkaya oynayıp maç ritmi kazanmak. mbappe, icardi falan yok eden adamdan bahsediyoruz. kaldı ki çok değil taş çatlasın 13-14 ay önceydi bu.

  donk'u en iyi oynadığı maçlarda bile savunma anlamında beğenmeyen birisi olarak luyindama'ya karşı asla tercih etmem. top tekniği dışında luyindama'dan iyi yanı yok.

  sözün özü, luyindama sezon sonuna tek marcao ile bizi savunma anlamında rahatlatacaktır. güveniyorum.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!