• 1781
  marcao'ya pres yapan rakipler ve ortasahada bosa kaçıp top almaya yeltenmeyen ortasahalarimiz nedeniyle top ayagina geldiğinde çalıma, ileri çıkmaya veya ileriye top atmaya mecbur kalan stoperimiz. evet eski formu yok hala ama bu durum savunma konusunda gecerli.
  rakipler olayı çözdü. marcao'ya basıp topu onun almasını veya oynamasını engelliyorlar. top luyindama'ya kalıyor. onun pası atması gereken ortasahalarimiz da ya bosa kaçmıyor ya da rakipler azıcık baskı yapınca siniyor. böyle durumda da bu adam ne yapsın?
 • 1782
  evet tekniği çok zayıf, top kontrolü gerçekten kötü fakat oyun bilgisinin iyi olduğunu düşünüyorum.

  rakip savunmanın hazırlıksız olduğunu gördüğünde hemen uzun pas deniyor. rakibi korkutuyor. marcao luyindama'dan daha iyi bir pasör fakat rakibi hazırlıksız yakalama gibi bir oyun bilgisi yok. sadece orta saha oyuncularına oyun kurmada yardım ediyor. zaten güncel futbol ortamında pasör stoperden beklenen de budur.

  luyindama'nın olayı daha özel. bir üst seviyede oynamaya başlasa teknik direktörü bu topları atmasına izin vermez. galatasaray'ın mıymıy set oyununun dışına çıkması heyecan yaratıyor.

  benzer işleri 3 yıldır ryan donk da yapıyor.