• 1454
  marcao ile beraber çok çok uçuk bir teklif gelmediği sürece önümüzdeki sezon satılmaması gereken futbolcu. takımda oturmuş tek mevki kale ve stoper tandemi. ne bekler, ne orta saha ne forvet oturmuş değil, her sene kadroda 6-7 oyuncuyu değiştiriyoruz. luyindama ve marcao'yu satmak kadro mühendisliği açısından hiç doğru olmaz. ikisi de çok genç ve potansiyelli oyuncular, ilerde çok daha ciddi fiyatlara satış yapabiliriz.
 • 1455
  20 milyon ve üzeri gibi çok çok iyi bir teklif gelmezse ben de satılmaması kanaatindeyim. bu sene zaten çin virüsü sebebiyle kulüpler tasarrufa gidiyor. top class takımlar harici deli paralara transferler dönmeyecek. özellikle bu sene şampiyonlar liginde oynamaya hak kazanırsak değiştirdiğimiz kabuk sayesinde geçen yıldan daha çok başarılı olacağımıza inanıyorum. bir de geçen sezonki gibi real ve psg gibi hayvani rakiplerimiz olmazsa turu geçebileceğimizi bile düşünüyorum. böylelikle kendisinin piyasasını daha çok arttırmış oluruz marcao ile birlikte. aman bu sene satamazsak elimizde kalır diye bir durumu yok kendisinin. henüz 25 yaşında. özetle kendisi bir sene daha kalmalı.
 • 1457
  kesinlikle satılmaması gereken futbolcu. kendisine teklif edilen parayla yerini doldurmak bile mümkün olamaz. chedjou ve maicon'a harcağımız para belli. aldığımız alamadığımız verim de belli. altyapıdan yetişen gençlerimiz var fakat sağlam olan iskeleti korumak şart. ben önümüzdeki birkaç sene içinde avrupa'da yeniden kupa kazanma hedefimiz olması gerektiğini düşünüyorum. lui, bu kadroda mutlaka yer alacaktır. şartlar zorsa kendisine gelene kadar pek çok kişi var. aldıkları maaş eksik olsa kar göreceğimiz oyuncular var. bunların arasında lui'nin gitmesi yazık olur.
 • 1458
  bonservisinde %100 kâr oranını buluyorsak elimizden çıkarmamızda sakınca görmediğim boss. sakatlığını yaşamamış olsa 25’leri çok rahat konuşuyor olurduk zaten.

  kriz dolayısıyla marcao ya da kendisini elden çıkaracağız gibi görünüyor. burada iki önemli nokta var:
  1- marcao yerine sol stoper bulmak daha zor.
  2- luyindama bir sene sonra çok daha fazla para eder.

  ha ama 2020 yazında babel, diagne, feghouli, belhanda ve maicon’u satıp 20 milyon€ bonservis kazanabilme durumumuz varsa* ekürisiyle beraber kalsındır o zaman tabii ki.
 • 1459
  mbaye diagne, ryan babel, younes belhanda, sofiane feghouli var iken kendisinin veya marcao'nun satılması ihanete eş değerdir.

  muslera
  linnes luyindama marcao saracchi
  lemina bayram
  durmaz/akgün akbaba onyekuru
  falcao

  şu kadronun bozulmaması başarılı olmamız için yeterlidir. henry onyekuru ve mario lemina transferleri için de gerekli parayı yukarıda saydığım oyuncuları satarak karşilayabiliriz. hatta gerekirse yine lemina ya da onyekuru'dan birini kiralık alıp, sadece bir tanesini bonservisi ile takıma katabiliriz. bu iki oyuncu da damarımı kessen sarı kırmızı akar diyorlar. bir şekilde transferleri hallolur. luyindama'nın yeri ise dolmaz. para için luyindama satılmaz. yani 20 milyon için yoksa 30 ve üstü teklif gelirse yapacak bir şey yok :(
 • 1460
  öncelikle boss’u çok sevdiğimi ve takımda kalmasını çok istediğimi belirterek entry’e başlayayım.
  diğer taraftan ryan donk, boss’un yokluğunda özellikle süper lig’de gayet iyi performans gösterdi ve gösterecektir.
  en az 2 yıl daha oynayabileceğini düşünüyorum.
  ayrıca süper ligde bir yabancı kısıtlamasının geleceği de malum.
  boss’u 20’ye satıp 7-8 arası bir rakama roma’dan mert çetin’i almak çok mantıklı iş olacaktır.
  mert hakkında doğru düzgün bir fikrim yok.
  yerini doldurabilir mi dolduramaz mı bilmiyorum.
  türk olduğu ve yabancı sınırını düşündüğüm için alternatif bir plan olarak düşünülebilir diyorum.
  yoksa bana göre yabancı sınırından çekinmemesi gereken bir kulübüz.
  hazır mert çetin’in ismi geçmişken scout ekibini de bir kaç kelam edeyim.
  2020 ocak ayında mert çetin ve umut meraş’ı istedik.
  umut 2018 yazında bursaspor’a 200 bin euroya transfer oldu.
  bilgi ılgaz abiden teyitlidir.
  aynı dönem dorukhan da 200 bine beşiktaş’a gitti.
  mert de 2019 yazında gayet makul bir rakama roma’ya transfer oldu.
  abi siz ne iş yaparsınız ya?
  bu adamlar yabancı liglere gidince mi aklınız başınıza geliyor?
  yani bunları alt liglerde izleyip rapor etmek çok mu zor?
  kimse kalkıp da hoca istemedi demesin, hoca öyle fikirlere kapalı bir adam değildir.
  karşısına sağlam verilerle gittiğinizde 200 bin euroluk oyuncuya hayır demez.
  neyse konumuza dönecek olursak boss kalsın çok isterim ama bir premier lig kulübü önünüze 20 m euro koyduğunda buna hayır deme şansınız yoktur.
  he iyi satıcısınızdır, rakamı yükseltirsiniz ona bir şey diyemem.
  zaten everton’dan teklif gelirse boss da haklı olarak gitmek isteyecektir.
 • 1461
  https://footrdc.com/...luyindama-a-everton/

  everton dedikosunun kaynağı olarak mercato gösterilmiş. ne foot mercato'da ne de tuttomercatoweb'de böyle bir habere denk geldim. sıkma haber olabilir.

  ivan drago yanında halt etsin. stoper dediğin luyindama gibi olacak aga, sadece fiziğiyle bile rakip futbolcuyu korkutacak. aynı zamanda tipiyle de karşı tarafa "seni boğarım" mesajını verecek. bunlara ilaveten hem hava toplarında etkili hem de cüssesine göre çevik olunca stoperin, yeme de yanında yat. rakipler yesin ayrıca. :(

  christian luyindama teixeira marcao ikilisi tarihimizin en iyi stoper ikililerinden biri, kesinlikle kaybetmek istemem bir taraftar olarak. öte yandan bu iki isimden gelecek 20+'şarlık kazançlara da fitim. önümüzdeki birkaç yılı bu transfer politikasıyla geçirmek mecburiyetindeyiz, "görece ucuza al, en az 2 katına sat". ek olarak ryan donk'un luyindama'nın yokluğunu hiç aratmadığı gerçeği de var, 1-2 sezon daha götürür bizi. altyapıda potansiyelli stoperler de mevcut. durum buyken ederini bulanı satmakta bir beis görmüyorum ki luyindama'nın geçirdiği ağır sakatlıktan nasıl döneceği de şu an için muamma.

  mevcut ekonomide satılamayacak oyuncu yok, teklif yeter ki tatmin edici olsun.
 • 1462
  kulübün 1.5 milyar tl gibi bir borcu varken, değerli oyuncularınızı satmama lüksünüz olmadığı için satılması gereken oyuncumuz. oyuncu isimlerinden bağımsız sistemde ısrarcı olunmalı. scout sistemi verimli çalışıyorsa zaten problem yok. aynısı olmaz farklısı olur ama para edeni olur. tekrar bir diz problemi yaşamayacağının garantisi mi var. olgun teklif varsa hemen satacaksın. luyindama 23 altı bir yaşa da sahip değil. bahsedilen paralar bizim gibi bir kulüp için kurtuluş reçetesi.15-20 aralığında satıp 4-5 milyona yerine potansiyelli adam her şekilde bulunuyor. bu düzende zaten ekonomik ve sportif kesintisiz başarı gelir.
 • 1463
  eljif elmas ve cenk tosun gibi ismler için ödenen bonservis bedellerini düşünürsek şampiyonlar ligi'nde muslera ve lemina ile her seviyede oynayabileceğine inandığımız bu ismin 25-30 milyon euro ölçeğinde bonservis getirisi sağlayabileceğini düşünmekte abes bir durum yok.

  arda ve ozan'dan gelen bonservis gelirlerini diagne ve riera için harcadığımızı unutmazsak genç yeteneklerimizi elden çıkardığımızda yerlerini başarıyla ve daha uyguna doldurmuş bir kulüp olamadığımızı görüyoruz.

  bu seviyede bir ismin yerini 5-10 milyon euro'ya kolaylıkla tekrardan dolduramayacağımızı öngörebiliriz. ayrıca luyindama'dan gelebilecek olası gelirle takımdaki diğer eksik bölgelere de takviye yapılacağını düşününce haraç mezat elden çıkarma stratejisi doğru gelmiyor.

  bana kalırsa feghouli, falcao, belhanda, maicon, diagne ve olası alex telles transferinden sağlanacak gelirlere odaklanmak daha önemli. bu isimler elden çıkarıldığında zaten luyindama'nın bonservis bedelinin ötesinde yıllık bütçemizde rahatlama oluşacaktır. kazanılacak bonservis bedeli de bonusu olur ve yeni sezon planlamasında elimizi güçlendirir.
 • 1465
  diagne, maicon gibi adamları alacaksak 50 milyon da verseler satmayın. ha diyorlarsa bizim 2-3 tane luyindama kalitesinde olacağına inandığımız genç stoperimiz var. bu adamlar da 15-20 milyon euro bonservis getirebilir. kalan parayla da birkaç güzel transfer planımız var bossla vedalaşırız ve onu desteklemeye devam ederiz. fakat 30 yaşında adamlara, sorunlu adamlara paraları gömeceksek hiç gereği yok. teknik heyet luyindama'nın seneye bonservisini artıracağını düşünüyorsa da gerek yok. kaldı ki bonservisle alacağınız oyuncu belhanda,feghouli,diagne,maicon ile finanse edilebiliyorsa yine gerek yok. çünkü gelecek bonervisi gereğinden çok daha fazla maaş verdiğin futbolcuları bonservissiz veya düşük bonservis bedeliyle elden çıkararak da sağlayabilirsin. mariano,yuto,selçuk gibi isimlerden de maaş boşluğu doğacak. luyindama düşük maaş alıyor hem de çok düşük. bunun yanında yaşı stoper için genç ve en az 1-2 sene daha faydalanmamız çok olası. bir durum daha söz konusu o da luyindama ağır bir sakatlıktan çıktı.nasıl döneceğini teknik heyet biliyor. bunu da göz önünde bulundurmak gerek.
 • 1466
  sürekli farklı mevki oyuncuların satış rakamları ile değer biçilen oyuncu. kötü transfer örnekleri ile rakam belirliyor arkadaşlar ancak dünyada aynı seviye görebileceğimiz mevkidaş transferlerine baktığımızda 20 milyona yakın bir değer var transferi için. bizim kötü tercihlerimize baktığımızda ise şayet maddiyat ve zaman yeterli ise scout ekibi ve hoca gayet iyi transferler yapıyor. olumlu düşünmek gerek. 1 sene daha dursa fazla eder deniyor. şampiyonlar ligine kalabileceğimizin şu an için garantisi yok, ve burada başarılı olacağımız yine düşük ihtimal.riskli bir sakatlıktan dönecek olması ve bir yaş daha yaşlanmadı işe katılınca fiyatı artar öngörüsü riskli bir hamle. takımın çoğunun kiralık olduğu düşünülürse yeni bir takım için diğer satışlarla birlikte 40 45 milyon gibi bir bütçe imkanı çok da yeterli.