• 1384
  kesinlikle ligin ikinci yarısı lisansı çıkartılmaması gereken oyuncu.

  luyindama gerçekten çok güçlü bir oyuncu fakat uzun boylu oyuncuların ve güçlü oyuncuların sakatlıkları atlatması daha uzun süre alabilir. biz de nasıl olsa iyileşti diye bir iki maçta oynatma gafletinde bulunup tekrar sakatlanmasına sebep olabiliriz.

  sakatlığı atlattıktan sonra takımla çalışmalara başlaması, yaz kampında güzelce dinlenip 2020-2021 sezonuna hazır hale gelmesi gerekir. çok fazla beklentimiz olan bir oyuncu. o yüzden bu riske girilmemeli.
 • 1385
  çamur rakiplerimiz olmasa bir istanbul takımına kiralanıp 2. yarı eğer iyileşebilirse sezonun kalan 3-5 maçında oynayıp formda kalması sağlanmalı diyeceğim ama şike yaparken yakalanıp başkanları hapse düşen başkasıymış gibi ortalığı velveleye verip, "şike yapiyürrlerrrr." diye ağlayıp algı kasacak bir zihniyetle mücadele ettiğimiz için hakkında doğru bir karar vermemiz gereken defans oyuncumuz. zamanında sakatlanan bruma'da yaptığımız gibi bir formülle 6 aylık bir yerlere kiralık verebilsek keşke.

  bir yandan luyindama da haklı, belli ki 3-4 maçlığına da olsa geri dönebilecek ve koca devreyi boş geçirmek istemiyor ki 3-4 maç bile oynasa kendini toparlayabilir. bir futbolcu için koca bir devreyi boş geçmek hiç kolay bir şey değil, kaldı ki linnes'e yapılanı gördükten sonra kim olsa endişelenir. bu adamın tam olarak iyileştikten sonra oynayabilmesi lazım, isterse 1 maç olsun. eski takımına gidebilir mesela, sakatlık döneminde bildiği bir ortamda olduğu için psikolojik bir sıkıntı yaşamaz. maaşını biz ödeyeceğiz tabii ki.
 • 1386
  riva ve florya'yı saymazsak galatasaray'ın elindeki en büyük mal varlığıdır.

  kendisinden gelecek olan bonservis önümüzdeki senelerde takım iskeletini oluşturacaktır muhtemelen.

  zaten ocak 2020 muhabbetinin ilk yapıldığı zamanlarda da plan luyindama'nın premier lig'e satışından elde edilecek olan gelirle alınacak olan oyuncular üzerineydi.

  sakatlığı tüm planları bozdu. hem en iyi ve en formda(muslera hariç) oyuncuyu kaybedip o bölgede eksik kaldık hem de planlamamız patladı.

  yıl ortasından ise dönmesine karşıyım. iyice güçlensin, sağlığına kavuşsun, 2020-2021'de en büyük kozlarımızdan birisi olsun.
 • 1389
  salakca bir gol yiyip berabere kalacagimiz bir maci kazandirip bizi sampiyon yapma ihtimalini unutuyor galiba arkadaslar.
  o gittikten sonra bu senaryo ne kadar siklik ile gerceklesti bir dusunun. bu kadar fark varken sampiyon olursak 1-2 puan farki ile olabiliriz en iyi ihtimalle.

  donunce tekrar sakatlanmayacagi en kisa zaman icerisinde geri donmeli ve insaallah sampiyonlugumuzda onemli rol oynamalidir diye dusunuyorum.
 • 1390
  stoper bölgesine şu an itibariyle yabancı bir ismin transfer edilmesini yanlış buluyorum. eğer bir takviye gelecekse bu isim "mert çetin" olmalı ve +1 yabancı avantajını kullanmalıyız. sakatlığı ne durumda bilmiyorum ama ben de kendisinin nisan ayı gibi dönebileceğini düşünüyorum. teknik ekip, yener ince ve oyuncuyla bir toplantı yapıp kararını verecektir.
  tanım: çiğ etle beslenmesi gereken savunmanın boss'u.