• 1005
  muslera ile birlikte takımda maçta kafa olarak var gözüken tek futbolcuydu. komik olan şey şu, birkaç ay önce marcao sakinliği ile övülürken kendisi dikkatsizliği ile yeriliyor, aynı zamanda saatli bomba, kongolu servet çetin gibi lakaplar konuluyordu. the office dizisinden bir replik koyalım.
  (bkz: well well well how the turntables)
  https://www.google.com/...oxLmYuBEcZCSTJtTohIz

  edit: çok süper oynamadı ama maçtaymış gibi oynayan sayılı oyunculardandı.
 • 1006
  nasıl beğenildi anlamadım, bana göre dün akşamki maçın en kötü oyuncularındandı. marcao ilk yediği sarıyı luyindama yüzünden yedi. çünkü o pozisyonda luyindama ofsaytı bozdu. maç genelinde ise kendine o kadar çok güveniyor ki aldığı riskler hep kalemizde pozisyon görmemize sebep oluyor. özellikle 1 pozisyonda hakem denizlili oyuncu topa elle müdahale etti diye durdurdu 2.yarı ancak pozisyon temizdi ve muslerayla karşı karşıya kalacaklardı. yahu her şeyi geçtim bazen o kadar yanlış pozisyon alıyor ki zaten sezona çok kötü bir performansla başlayan marcao’yu iyice zor durumda bırakıyor. yine de stoper tandemi ve defansımızın şu anlık kötü olmasının ana nedeni ön liberoda takıma gerekli rahatlığı katacak oyuncumuzun olmaması bence. inşallah nzonzi o sorunu çözer ancak marcao ve luyi kendine ciddi anlamda çeki düzen vermeli. 18-19 sezonunda defansta güven veren ikili şu an korkulu rüyalar görmemize sebep oluyor. edit: aldığı riskler derken kastım kendi ceza sahamız ve çevresinde yaptığı saçma sapan hareketler, yoksa oyun kurma anlamında yaptığı çalımlara bir şey demiyorum. bu entry en ofsaytlara girmiş, inşallah sezon içinde beni yanıltır ancak özellikle şampiyonlar ligi maçlarında başımızı çok ağrıtacağını düşünüyorum. herkesin şahsi fikridir, saygı duyuyorum ancak gördüğümü dile getirmek için bu sözlükte yazarım. (bkz: 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçı)
 • 1007
  kendisi 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçında gayet normal olarak kötü oynamıştır zira sahada galatasaray futbol takımı yoktu. takım olarak çok kötüydük bireysel olarak da çok kötüydük ona rağmen savunmadan kaç tane top çıkardı tek başına sayısını hatırlamıyorum.

  orta sahada son dakikalara doğru çıkarken kaptırdığı bir top vardı inanın hiçbir suçu yok bana göre. takım zaten pasla çıkamıyor, uzun dandun vuruyor öyle de cıkamıyor ee bari luyindama sen dene dedim içimden, adam da bunun farkında çünkü. kaldı ki ne zaman denese ve çalım atıp adamı geçse o zaman pozisyon doğuyor *, luyindama'nın bu saçma sapan risk alması sayesinde. adam buna mecbur kalıyorsa ben kendisini asla suçlayamam.