• 683
  kendisi elbette eleştirilmez değil ama şu penaltıyı eleştiren net...

  ben 25 nisan 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı izlemedim.
  daha önemli işlerim vardı. bir baktım 57 adet entry.. dedim belhanda başlığında mıyım? yok abi o da maç öncesi bir şeyler olmuş maça çıkmamış. sonra baktım ki penaltı yaptırmış..

  penaltıyı izledim. izledim ve gözlerime inanamadım.
  şu penaltıyı eleştiren adamlara aklımdan, kalbimden geçenleri söylesem pilot edilmem 10 saniye sürmez. hayır bu penaltıyı ahmet ve ya semih yapsa şansızlık der geçerim. yok kolunu bilmem kaç derece açmasını öğretmek lazımmış, yok afrikalı servet çetinmiş... fesupanallah....

  aklımı oynatacağım!!

  bakın tff bu oyunu galatasaray taraftarının bir bölümünden daha iyi biliyor.
  derbide 15. dakikada yapıştırıyor belhanda'ya sarıyı. burada millet eleştirmeye başlıyor. ama tff bunu planlı yapıyor. sağ kanadı komple yok etmek için hemen mariano'ya sarı çıkıyor ama hala anlayamadı neyin ne olduğunu futbolu çok bilen bir zümre. boyuna her maç bir oyuncuyu çöp ilan ediyor.

  o zümreye göre galatasaray forması giyen kim olursa olsun hata yapamaz.
  hata yapması teklif dahi edilemez... şu cümleden sonra çok net konuşacağım.. sen götü boklu türkiye liginin en iyi kulübüsün. mazin geniş ve büyük. çok eskiye dayanan bir okulun spor kulübüsün. avrupa'da bir ara başarılı olmuşsun. brugge'den, anderlecht'ten, bir dönemin lazio'sundan, parma'sından, şampiyon kulüpler kupası finali oynamış dönemin steau'sundan farkın yok. anla şunu artık. sen avrupa futbolu için bir dönemin başarılı takımısın o kadar. kimse seni iplemiyor.

  sana seviye olarak gelen futbolcuların hali belli.
  alabileceğin adamlar belli. sen gidip de jong'u (ajax'ta ki) iki sene önce gel bana desen sana nah çeker, bir güzel siktir eder, taksi paranı verir ilk uçakla geri gönderir.. senin alacağın adamlar balkanlar ve doğu avrupa futbolundan olur ancak. onlarda italya serie b'yi sana tercih ediyor.. ya da genao'ya gidiyor.

  artık anlayın şu mevzuyu.
  mesela luyindama afrika'lı değilde belçika'lı olsa sen onu 8'e değil 108'e alamazsın.
  denayer geldi sövdünüz, ozan iki penaltı yaptı "çöp" ilan ettiniz. bugün ikisini de arıyorsunuz. ne istediğiniz belli değil. günlük, anlık, skor üzerinden konuşuyorsunuz. konuşmayın.. bu adam devre arasında geldi.. marcao'nun hatası yüzünden benfica eşleşmesinde ali sami yen'deki maçta yedirdiği golün ardından neler denildiğini hatırlatırım. bir benzerini alanyaspor deplasmanında yaptı. adam mı seçiyorsunuz?? brezilyalı, portekizli olunca sıkıntı yok afrikalı olunca mı problem oluyor. ozan'ın yaptırdığı hatalı penaltılara rağmen küme düşecek takım 11 milyonu koydu masaya. buraları okusa 2 milyon vermez ozan'a demek ki...

  neyse, her tuşa dokunduğumda pilot olacak şeyler yazıp yazıp siliyorum.
  oyuncuların kişisel hatalarının çetelesini tutup sonra kin kusmaktan vazgeçmek gerek. hele ki böyle şansız penaltılar futbolun içinde vardır. cech bizim kalecimiz olsaydı 2008'de nihat'tan yediği gol sonrası herhalde yaşayamazdı. futbol böyle hataların var olduğu güzel bir oyun. bunu android oyunculardan kurulu bir oyunmuş gibi düşünüp bunlar üzerinden oyuncu eleştirmeyi doğru bulmuyorum.

  allah akıl fikir versin ne diyeyim.
 • 687
  (bkz: 25 nisan 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı) esnasında yaptırdığı penaltıdan eleştirilmesi son derece yanlış olan tandem oyuncumuz..

  bu entry'den önce defalarca belirtildiği gibi , futbol oynamış/oynayan insan , özellikle tandem veya santrafor olarak, bunu eleştirmez, zaten eleştirmiyor. geçtim futbolu, voleybol oynasanız bile zıplarken elleri kullanmamın şart olduğunu bilirsiniz, bunu antrenmanda öğretirler. en az 15-20 santim atttırır ,ayrıca iri cüsselerde şarttır. top havadan gelirken ,elini sakınman olası ; ama yön öngörüsü olunması zor , yakın mesafeden, hemen sonrasında, üstelik arkadan yapılan kafa vuruşunda düşerken elini sakınmak imkansız. hiç yakalanmayanlar zaten kafa golü yediren ve havadan savunması olmayanlar.

  gene futbol veya basketbol oynayanlar bilir temaslı savunma yapanlara karşı skor üretmek zordur, çünkü geçsen bile skor yapacak güç kalmaz adamda. bu yeni jenerasyon taraftar stumpf'u seyretse, sabah akşam entry girerdi herhalde, ama adam bizi şampiyon yapmıştı.

  hadi hiç birşey bilmiyorsak, lyundama marcao geldiğinden beri yenilen gol sayısına ve verilen pozisyona bakın daha öncesiyle mukayeseli olarak. gene hiç birşey bilmiyorsanız, eyyamcı bazı türk hakemlerinin hedef gösterilmişcesine seçerek bu ikilinin üstüne haksızca oynamasına bakın geldiklerinden beri. rakipler galatasarayı bazı yeni jenerasyon taraftarın değerlendirdiğinden daha iyi değerlendiriyor.
 • 690
  son 10 yılda takımımızda oynayan stoperler maicon, serdar, denayer, semih, ahmet, chedjou, hakan balta, koray, ujfalusi, dany, gökhan zan, cris, servet, neill, emre güngör ve emre aşık olmasına rağmen bazı arkadaşlarımızın beğenmediği stoper.

  yukarıda yazdığım 16 isimden, ujfalusi hariç, kaçı luyindama'dan net daha iyi bir düşünün isterseniz.

  paralel evrende manchester city'yi mi tutuyorsunuz bilmiyorum ama geçmişe bakınca mevcut iki yabancı stoperi beğenmemek şımarıklıktan başka bir şey değil.