resim
Xhevat Prekazi
Görev:Yardımcı Antrenör
Takım:Sırbistan U21
Yaş:65
Uyruk:Kosova
 • 653
  kırılma anı programını her galatasaraylıyım diyenin muhakkak izlemesi gereken efsane futbolcumuz. hagi'den önce kendisi vardı... iyi ki de vardı...
  vefat eden eşi ile ilgili söyledikleri, eşinin isteği ile nasıl galatasaray'da sözleşme yenilediği, eski yugoslavya günleri, galatasaray anıları, yöneticiler ve mustafa denizli ile ilgili düşünceleri... gerçekten arşivlik bir söyleşiydi. ali sami yen stadyumu hakkında söyledikleri ve eski, yeni stadyumumuz hakkında yaptığı karşılaştırma özellikle bir futbolcunun ağzından dinlenilmesi gereken düşüncelerdi.
  "ben galatasaray için bir şanstım"... o kadar doğru bir cümle ki... ve o kadar dolu bir insan ki keşke bizim altyapımızda görev alsa diyorsunuz.
  hagi mi siz mi sorusuna ise tereddütsüz bir şekilde "tabiki ben" demesi :) haklı mı haksız mı bilemem ama kendisini öne koymasının sebeplerini açıklayınca da adama hak vermiyor değilsiniz. :)
  iyiki varmış... iyiki galatasaraydaymış...
 • 654
  cevad prekazi galatasaray tarihindeki unutulmaz yabancılardan biridir. kırılma anı programını izledim. galatasaray'a çok şey vermiştir.
  fakat hagi ile kıyaslanması maalesef sadece türkiye'de yapılabilecek bir şeydir. tıpkı alex mi hagi mi gibi. ayrıca prekazi'nin atladığı bir nokta daha var, kendinin komünist rejimden dolayı avrupaya gidemediğini söylerken, hagi'nin de çevuşesku rejiminden dolayı 25 yaşına kadar romanya'yı terkedemediğini unutuyor..
  hagi 20-21 yaşındayken de dünya devlerinin peşinde olduğu bir yetenekti.
  hagi global bir stardı. kendi sınıfında roberto baggio, zico, maradona ile kıyaslandı bütün futbol yaşamı boyunca. aşağıda koymuş olduğum linkte de görüleceği üzere france footballun başlattığı ankete bakarsak hagi'nin hangi sınıfta bir futbolcu olduğu herkesin malumu olacaktır.

  (bkz: https://www.francefootball.fr/...n-offensifs/1182489)
App Store'dan indirin Google Play'den alın