• 24
    barış pınarı harekatına katılan askerlere destek veren sosyal medya paylaşımını kaldırması kulüp yönetimi tarafından kendisine söylendiği halde kaldırmadığı için fc st. pauli tarafından kadro dışı bıraktığı bildirilen futbolcu. takımla antemana çıkmasına ve başka kulüplerle görüşmesine izin verilmiş.

    kendisinin maruz kaldığı şey düşünce özgürlüğüne yapılmş faşist bir saldırıdır. savunduğu her ne olursa olsun, her bireyin söylediklerini ifade etme özgürlüğüne sahip olması gerekir. eğer profesyonel bir birliktelikten bahsediyorsak, yaptığı iş ile ilgili fikir uyuşmazlığı dışında hiçbir farklılığın bu tarz bir yaptırıma sebep olmamalıdır.

    bu tarz durumların kişiye ve ifade ettiği düşünceye göre farklı şekilde değerlendirilmesi de, en az bu durumun kendisi kadar faşizmdir..
  • 25
    terör örgütü sempatizanlığı yaptı diye değil, sınırını terör örgütlerinden temizlemek için operasyona çıkan askerlerini destekledi diye kadro dışı kalmış futbolcudur. oysa terörist sevicilik yapsa başlığında nasıl da hümanizm, düşünce özgürlüğü, kahrolsun faşizm temalı entryler girilirdi. cenk sayesinde olayın bunlar olmadığını, tamamen terörist seviclik olup bu 3 kavram ile maskelendiğini bir kez daha öğrenmiş olduk.