• 535
  valla bana da bir oyuncuya imza parası hariç yıllık 3.5 milyon, 2.5 milyon euro gibi paralar verme imtiyazı verilse; hiç dil bilmeyen halimle google translate yaparak, beden diliyle filan bir sürü oyuncu getiririm takıma.

  maicon gibi bir bombaya 8 milyon euro, younes belhanda’nın sözleşme bitimine bir yıl kalmışken 8 milyon euro, osmanlıspor’a ndiaye için 9 milyon euro gibi bonservislere hiç girmiyorum bile.

  gelen futbolcular şampiyon yaptı evet ama o bütçeye gerçekten çok daha iyi topçular gelebilirdi. ya da bu kadar yüksek bonservis ve yılllık ücretler verilmeseydi transfer ettiği oyunculardan beklenti düşerdi, daha iyi performans verirlerdi.

  başarı kıstasını doğru koymak lazım.
 • 537
  nedense kendisine karşı aşırı bir nefret var bu sözlükte anlamadığım şekilde.
  evet o dönem transferlerde yüksek meblağlar harcatmış, yüksek kontratlar vermiş olabilir.
  ama 6 milyon verip benzia'da gelebilirdi, yıllık 4.2 verip sağ beke wan der wiel'de gelebilirdi, 5 milyon verip forvete negredo'da gelebilirdi.
  sorun para harcamaksa belli zamanlarda her kulüp yaptı ama çoğu tepe taklak oldu.
  kimseye yıllık 3.5 milyon verince iyi oynama garantisi alamıyorsun.

  ben kendi adıma, o dönem kadronun kökten yenilenmesinde tudor ile birlikte nokta atışı yapmalarından ötürü kutluyorum, işin maddi kısmı keşke daha az olsaydı ama falcao'ya yıllık 7 milyon kendisi verseydi, hakkında neler konuşulurdu çok merak ediyorum.
 • 538
  abdurrahim albayrak’tan daha iyi bir transfer süreci yöneteceği kesin olan tersten sihirbaz.

  burada kritik nokta başkanın kendisine al 30 milyon doya doya harca dememesi olacak. dursun özbek kendisine ne kadar olursa bas parayı getir dediği için bu adam da muhtemelen pazarlık aşamasını çok kısa tutarak( burada sezonu erken açacak olmamızın da etkisi olabilir) hızlıca 8-9 milyonları dağıtarak transferleri bitirdi.

  kendisine bütçe sınırı koyup, fatih terim’in istediği liste düzgün bir şekilde verilirse senelerdir süre gelen transfer başarısızlıkları bir nebze azalabilir.

  tabi ki gönül ister haldun üstünel veya farklı bir sihirbaz çıksın fakat eldeki şu an bu ve kullanabiliyorsak usülüne uygun şekilde kullanmalıyız.
 • 540
  yaptığı transferlere sadece ödenen bonservis ve maaşlar olarak bakmanın eksik kalacağı eski yönetici. her anlaşmada futbolcusu alınan kulüplere "şu kadar maça çıkarsa x milyon euro, bu kadar kupa alırsa y milyon euro" gibi saçma sapan bonuslar da verilmiştir. benim gözümde serves'i imzalayan osmanlı diplomasisi neyse bu sözleşmeleri yapan cenk ergün de odur.
 • 541
  bir şekilde sözlüğün nefretini kazanmış, o nedenle ara sıra haksız eleştiri yağmuruna tutulan eski yönetici. tudor ile birlikte 4 yıl üst üste şampiyon olacak bir kadro kurmuşlardı. maalesef fatih hoca ve ekibi kadroyu zamanla geliştirip başarı potansiyelini realize etmeyi beceremedi. sadece abdullah avcı ile yarışılan ilk iki sene zar zor şampiyonluk alabildiler. o dönem alınan her oyuncu ciddi katkı verdi ve unutmayalım ki gidenlerden de ciddi gelir elde edildi. ndiaye için 7-8 milyon avro verildi ama 18 milyon avro da kazanıldı. aynı şekilde fernando ve gomis, kendileri için verilen bonservisten fazlasına, toplamda 10 milyon avro civarı bir para karşılığında gittiler. maicon bile yarı parasını çıkardı, daha fazlası olmaması bu yönetimin beceriksizliği. uzun lafın kısası, görevde olduğu dönem başarılıydı, ffp döneminde de görevde olsa, o dönem koşullarında yine başarılı olurdu diye düşünüyorum.

  edit: fernando ve gomis için bonservis verilmiş, benim aklımda yanlış kalmış, düzelttim. uyarılar için teşekkürler.
 • 542
  jason denayer gibi 1995 doğumlu,, galatasaray forması giydiği için uyum sorunu yaşamayacak, bizim için havaalanında sabahlayacak kadar burayı isteyen, hem stoper hem de savunmada bekleri de yedekleyebilen, tarz olarak da hızlı ve atletik özellikleri ve tekniği ile ön plana çıkan, bizim gibi savunmayı önde kuran takımlar için biçilmiş kaftan bir oyuncuyu almak yerine,

  maicon gibi 1988 doğumlu son derece ağı bir stoperi 8 m euro'ya alan menajer.

  jason deneyer'in profili ve şu anki değeri,

  https://www.transfermarkt.com.tr/...rofil/spieler/277114

  bu da maicon'un profili ve değeri,

  https://www.transfermarkt.com.tr/...profil/spieler/84695

  ortamlarda şampiyon kadro kurdum dersin amk kim bilecek?

  feghouli'ye 3,85 m euro garanti para, belhanda'ya bonuslarla 10 m euro bonservis ve yıllık 4 m euroya yakın maaş verdikten sonra herkes getiririr.

  hepsini geçtim bonservisi elinde olmayan gomis için 2.5 m euro bonservis verip, sonra bir de 6 m euro imza ücreti vermek ve bunun da tamamını ilk yıl ödeyip, oyuncunun şampiyon olduktan sonra zam istemesine sebep olmak hangi aklın ürünü acaba?

  gomis'in imza ücretini kaldığı her yıl için şu kadar m euro diye imzalamak çok mu zordu?

  belki de oyuncu o dönem bu yüzden gitmeyecek ve biz 2018-2019 şampiyonlar ligi sezonu grubundan çıkacaktık. sinan gümüş'lerle, bitik eren derdiyok'larla falan oynadık o kolay grubu.

  onlar da yetmezmiş gibi gomis'in boşluğunu doldurmak için bonservis+maaş 30-40 m euro gömdük.

  hele ki galatasaray sayesinde sağladığı network'ü, galatasaray üzerinden sağladığı primi ve diğer kazançlarını düşününce...

  ne diyeyim yazıklar olsun.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!