• 454
  40 m euro'ya yediği naneler temizle temizle sat sat bitmeyen çakma monchi. 7 milyon euro bonservis, 2.2 milyon euro yıllık maaş maicon pereira roque için nedir allahınızı severseniz. bu adamın yaptığını yoldan geçen alalade bir insan da yapabilir. hiç kuşkum yok. sözün özü fatih terim'in kendisini kulüpten kovdurmuş olması belki de kulüp yararına yapılmış en önemli hamledir.
 • 455
  başarısız veya yetersiz olduğu için değil, fatih terim'in adamı olmadığı için görevinden alınmıştır.

  bu fatih terim eleştirisi değildir, hocanın tercihidir. kendi adamlarıyla çalışmak ister ve her gittiği yere kendi adamlarını götürür. cenk ergün'ün görevini de şu anda şükrü hanedar yapıyor. hoca yapılan veya yapılacak olan herşeyden haberi olsun ister. şükrü hanedar ona bağlı çalışır ama cenk ergün yönetimin profesyonelidir.
 • 456
  bence son yıllardaki en başarılı sportif direktörümüzdür. transfermarkt verilerine göre geçtiğimiz sezon 43 milyon euro değerinde transfer yapılmış, 36 milyon euro değerinde ise satış yapılmış. 7 milyon euro zararla şampiyon bir kadro kurmuştur. o dönem transfer ettiği oyuncuların hepsi de şu an piyasası olan oyunculardır. 7 milyon bonservis verilen maicon kadar 2.5 milyon euro bonservis verilen gomis de konuşulmalıdır. gomis 6.5 milyon euro'ya satılmıştır. 7.5 milyon euro'ya alınan badou ndiaye 16 milyon euro'ya satılmış, 9 milyon euro'ya alınan belhanda ise yine 9 milyon euro'ya alıcı bulmuştur. fernando'ya ve mariano'ya da tekliflerin olduğu söylenmektedir. çöp diye tabir edilen maicon sezon başında 5 milyon euro bedelle satılmış ancak evrakları yetişmeyerek kulüpte kalmıştır. netice itibariyle cenk ergün katma değeri bulunan oyuncular transfer edip çok iyi bir kadro kurmuştur ve kesinlikle başarısız denilemez. cenk ergün'e gelene kadar mevcut yönetimin 6 aydır yapamadığı stoper ve forvet transferleri konuşulmalıdır.

  edit: bu entryme oldukça tepki mesajı aldım. itirazlardan birisi oyunculara ödenen maaşlardı ve renktaşlarımı bu konuda haklı buluyorum. belhanda, feghouli, maicon gibi oyuncuların aldıkları ücretler verdiklerinin çok üzerinde. aslına bakarsanız bu entry'nin başında da belirttiğim gibi ben kendisini sadece son yıllardaki en başarılı sportif direktörümüz olarak görüyorum. kendisi çok başarılıdır diye bir iddiam olmadı. bir transfer dönemi için 7 milyon euro bonservis zararı ile takım şampiyon olmuş, aldığı oyuncular halen daha satılabilen oyuncular. bu şartlar altında diğerlerine kıyasla başarılıdır diyorum.
 • 458
  2017 ocak ayında ahmet çalık için 2,5 m euro , garry rodrigues için de 3,5 m euro verdik. aynı paralara ferlanda mendy ve tanguy ndombele alınabilirdi. başarılı olduğu konusu nasıl baktığınızla ilgilidir. 8 m euro bonservis, 2.2 m euro maaş ile maicon'u getirmek sportif direktörlük başarısı değildir. pape abou cisse'yi 800 bin euro'ya alıp, bonservis değeri olarak maicon'dan yukarı çıkardığınızda başarılı sportif direktör olursunuz.
 • 460
  muhtemelen ozan’ın serbest kalma maddesini yumurtlayan kişi.

  --- alıntı ---

  gs eski sportif direktörü cenk ergün: "ozan için o çıkış maddesini koyarken biz bugünleri görüyorduk. onun böyle bir transfer yapacağını umuyor, bekliyorduk.. ozan daha önceden avrupa takımlarının radarlarına girmişti." (futbol arena)

  --- alıntı ---

  bir güzel sıçımladığı saçma sapan 7.5 milyonluk serbest kalma maddesinden sonra sıvadığı açıklama bunu gösteriyor. potansiyel okuma yeteneği biraz zayıf galiba kensinin, zira bu saçmalığın başka açıklaması olamaz. sadece garanti futbolculara parayı gömmekle olmuyor bu iş. transfer ettiği oyuncuların bizden sonraki durağı arabistan. aşırı yüksek sözleşmelerle belli bir yaşın üzerindeki futbolcuları almak başarıysa, kendisi çok başarılı. türk futbolu bu sakat anlayışı başarı diye yutturulması yüzünden battı zaten. terim bu adamı yollamakla çok iyi yapmış.