• 443
    ben herkesin aksine müthiş bir potansiyel göremiyorum cengiz ünder'de. yani tabiki de iyi futbolcu. ama milli takımda izledik. oyunu çok silik. sahne aldığı dakikalar kısıtlı. topsuz oyunda pek yok. başakşehir'de de bir kaç maçını izledim. o zaman da aynı şeyleri düşünmüştüm. totalde fazla maçını izlemedim ancak bir oyuncunun oyun karakterini tahlil için 4-5 maç da yeterli diye düşünüyorum.

    roma'da iyi kötü tutturdu. saygı gören, kendine yer bulan bir oyuncu. hele hele sıkça yazıldığı üzere epl'e giderse o tempo içerisinde bence kaybolup gider.

    hakkında hayırlısını diliyorum. umarım izlediğim maçlar oyuncu hakkında beni yanıltmıştır.
  • 445
    yunus akgün'ün izleyip feyzalması gereken oyuncu. cengiz sadece 1 sene başakşehir'de düzgün top oynayarak roma gibi bir takımın ilk 11 parçası haline geldi. tabi bunda yeteneklerinin de etkisi vardı ama çalışkanlığı bence daha önemli faktördü. bundan sona belki daha ileri gider belki gidemez. ama bu seviyede kalmayı başarması çok muhtemel. yunus da cengiz gibi bunları başarabilir. olmadı en azından milli takım havuzunda yer alan bir oyuncu haline gelebilir. tek yapması çalışmak, çalışmak, çalışmak.