• 21
  şampiyonlar ligi maç gününde iskoçya yerel saatine göre 15.30'da avrupa ligi maçı oynadıkları için uefa'yı oldukça güzel şekilde protesto etmiş taraftardır.

  https://gss.gs/8CD.jpg
  https://twitter.com/.../1450477884175433730

  --- alıntı ---

  uefa avrupa ligi'ndeki celtic-ferencvaros karşılaşması şampiyonlar ligi gününde ve iskoçya yerel saatine göre 15.30'da oynanıyor. celtic taraftarları da bu durumu tribünlerde açtıkları pankartlarla protesto etti. peki uefa neden perşembe günü oynanması gereken avrupa ligi karşılaşmasını salı günü oynattı ve yerel saate göre neden 15.30 gibi erken bir saati tercih etti? işte bu soruların yanıtı haberimizde...

  31 ekim-12 kasım tarihleri arasında iskoçya'da 'cop 26 iklim değişikliği konferansı' yapılacak. bu nedenle iskoç polisi, celtic ve rangers'ın 4. haftadaki şampiyonlar ligi maçlarını deplasmanda oynamasının doğru olacağını belirtti. uefa'yla yapılan görüşmelerde de fikirbirliğine varıldı. bu doğrultuda iki iskoç devinin de 3. hafta maçlarını evinde oynamasına karar verildi.

  güvenlik açısından...

  ancak yine iskoç polisi, iki takımın aynı şehir ve saatte maçlarının olmasının güvenlik ve diğer unsurlar açısından doğru olmayacağını kaydetti. uefa katsayı sıralamasında rangers'ın 3 sıra arkasında bulunan celtic'in karşılaşması bu nedenle salı gününe alındı.

  saat olarak erken oynanma sebebi de beşiktaş 'ın da sporting lizbon maçı için sahaya çıkacağı şampiyonlar ligi seansı öncesinde bu karşılaşmanın bitmesinin gerekmesi. bu durumun en büyük sebebi de elbetteki yayın gelirleri...

  https://www.fanatik.com.tr/...yuk-protesto-2247060

  --- alıntı ---