• 235
  açıkçası çok umudum olan bir gençti. sahadayken topa girişi, rakibi ısırışı falan orta sahada eksikliğini hissettiğimiz bir oyuncu tipi izlenimi veriyordu ancak bir şey eksik kendisinde. o kadar mücadeleye rağmen sahada her nasılsa kayboluyordu ve tekniği de çok iyi gelmemişti banan. bu sene bence kritik bir sene kendisi için. kiralık gitti deniyor ama kap açıklaması görmedim. oynaması lazım bu sene. sezon bittiğinde onun da 22 yaşı bitmiş olacak. bu sene de kendini ispatlayamazsa artık galatasaray rotasyon oyuncusu falan olamaz kendisinden.

  genç oyuncular konusundaki hevesi anlasam da bir şeyi atlıyorsunuz. 22 23 yaş genç değil artık futbolda. yani tabii ki genç de oyuncu o yaşa gelene kadar bir şeyler göstermiş olmalı zaten. 19 yaşındaki yunus'a bile bir şey olmaz bundan diyecek kadar sabırsızken, 21 22 yaşlarındaki celil'e, doğan can'a, birhan vatansever'ê karşı umut beslemek bana rasyonel değil de duygusal geliyor fazlasıyla.

  emre belözoğlu 17 yaşında oynamaya başlamıştı. mustafa kapı 16'sında a takımla idmana çıkmaya başladı. yunus keza beğenilmese de 18'inde a takımda oynadı. bir şey olacak oyuncu -istisnalar elbette olur da- bu yaşlarda belli eder zaten kendisini.
 • 237
  alt yapımızdan yetişen defansif orta saha oyuncusu ...
  3.defa hakkında girdiyi gireceğim oyuncu..
  kendisini çıplak gözle bir maç seyrettim sadece ve çok beğendim.. o maçta da 3 gol atan yunus’tan ( yunusun galatasaray ‘a yararlı olacağını zannetmiyorum kendi mantalitesi yüzünden) daha çok beğendim.
  galatasaray futbol takımının orta sahasının, hali hazırda, bir akışkanlık ve dinamizm sorunu var. şampiyon olmamıza rağmen bu böyle. ikına sıkına top çıkarılıyor orta sahada. becerikli oyuncuların ya verkaçları , ya da sprinter oyuncuların gayretleri ile sonuca gittik. ama bu şahsi becerilere dayanan oyun avrupa’da gümlüyor. uefa kupası zamanına göre fatih terim takımları artık daha pahalı ve becerikli, fakat çok daha az kollektif, daha az koşuyor ve daha az sistemsel. bu yıl şampiyon olsakta korkarım gene bu durum değişmeyecek.
  celil bu anlamda ihtiyacımız olan oyuncu. uefa kupasını aldığımız ve en dinamik orta sahaya sahip olduğumuz 3 bücürlerli orta saha formasyonumuza çok uygun.
  celll , izlediğim kadarıyla geriden ve yandan top çıkarmaya çalışan her oyuncuya yaklaşıp pas aldı, gerektiğinde topla ileri deplase oldu ve sonuçta takım ileri aktı. boşalan bölgeleri defansif olarak doldurdu, top kaptı, taktik faul yaptı.
  ama niye yararlanılmıyor kendisinden anlayamıyorum.tek aklıma gelen futbol dışı sebepler.