• 214
  ilginç şekilde eleştirilen oyuncu. sessiz sedasız 50 bin lira bağışlasa, sonra ortaya çıksa "helal olsun" derdi herkes.

  şimdi bir farkındalık yarattı. benim gördüğüm kadarıyla 25 civarı isimden de destek geldi.

  ortalama 20 üzeri üçlük izlediğimiz bir lig nba. bağışçı başına yaklaşık 12 bin lira gelecek elazığ depremi için. toplamda da 250 bin liraya yakın bir yardım olacaksa kimin reklam yaptığı kimin şov yaptığı pek umrumda olmaz şahsen. deprem berbat bir afet. yeri geldiğinde bir ekmeğe, battaniyeye, sıcak sobaya, 10 liraya ihtiyacın oluyor. allah muhtaç etmesin ama ederse de böyle yardımları yetiştirsin imdadımıza.
 • 216
  elazığ depremi için kendince bişiler düşünmüş basketbolcu.

  şu ünlü ve zengin takımının yardım konusunda ellerini ceplerine atmalarını istemek kadar avam bir olay yok. bu adamlar başkalarına yardım etmek için çalışmıyor. kendi hayatları için çalışıyor. hayat onlara bonkör davranmış, maddi açıdan çok rahat imkanlar sunmuş olabilir. ama bu o paraları sizin istediğiniz yere harcamalarını gerektirmez.

  yurt dışında ünlülerin şöhretlerini kullanıp ihtiyacı olanlara destek olunması için dalgalar yaratmalarını, farkındalık yaratmalarını isterler. milyon kazanıyorsun yolla ordan bikaç milyon demezler. abi bi el at da sesimizi duyuralım derler. ki bu çok daha önemlidir. ha kendilerini bol kepçe yardım ederler kendi kararlarıdır. takdir edilir. ama kimse kimsenin kazandığı parayı nereye nasıl kullanacağını emredemez.
 • 217
  niyeti iyi ama yanlış yoldan yaptı.

  şimdi şöyle düşünün;

  atılan her sayı için 20 dolar bağışlayacağım deseydi, millet şu anda cedi'yi el üstünde tutardı çünkü "1 sayıya 20 dolar verirse ve her iki takımda 100'den fazla sayı atarsa oouuuvvvvv çook iyi" falan derlerdi. halbuki maçta maksimum 250 sayı çıkacak ve cedi maksimum 5 bin dolar bağışlayacaktı.

  o ise sadece üçlük dedi ve millet bunu çok az buldu çünkü maksimum 50 üçlük atılacak ve maksimum 5 bin dolar bağışlayacaktı.

  aradaki fark tamamen niceliktedir ki o da onun toyluğu olsun boşverin. en azından bir şeyler yapıyor adam.
 • 218
  yahu kötü niyetli biri olsa eleştirileri anlarım. nba izlemem ama adamı az çok takip eden biri olarak çok rahat söyleyebilirim kötü niyetli biri değil. hele reklam ihtiyacı olan biri hiç değil. hadi futbolcu olsa veteran zamanlarında türkiye'de emeklilik ikramiyesi almak için reklam yapar. bu adam kariyerinin zirvesinde türkiye'de hangi takıma dönüp, ne kazanacak. nba transferi yaptığı gün hesabını tamamen değiştirip ingilizce tweet atmaya başlasa ne yapabileceksin?

  gerçekten soruyorum türkiye ile tüm bağını koparsa ne kaybeder bu adam? kendince bir farkındalık yaratmak istemiş. çok tuhaf olduğunu ben de kabul ediyorum lakin nba oyuncusuna tweet attırmak, kampanya başlatmak da bir maddi giderdir. bu adamların bir marka değeri var. türkiye'nin genel manada marka değerine katkı sağlayan dünyada 5 kişi ya vardır ya yoktur. başka bir entry yazarken söylemiştim. batı avrupa'da "i'm from turkey" dediğiniz zaman insanların size olan bakışı, gerçekten rahatsız edici düzeydi kötü. türkiye ırak, iran seviyesinde bir ülke konumunda gözüküyor. sadece cedi değil keşke salah seviyesinde türk oyuncu olsa, bunlar önemli değerler. linç kültüründen vazgeçmek lazım.
 • 220
  çocuk kendince bir ates yaktı, elini taşın altına soktu. kampanya ile ilgili de aşağıdakileri söyledi. kendi adıma tesekkur ederim.
  --- alıntı ---
  maçta toplam 25 üçlük oldu. ben ve
  @larrydn22 toplamda 10.000 dolar bağışlıyoruz.
  @ardaturan, @nurisahin, @isilalben10, @yaziciyusuf97 her biri 2.500 dolardan 10.000 dolar.
  @zagortenay76 abi toplamda 250.000 tl,
  @abkadana 2.500 dolar katkı yapıyor. burada toplam 385.000 tl birikti.
  onun haricinde harçlığından, çocuğunun mama parasından, öğrenci bursundan gönlüne göre bağış yapacaklarını yazan binlerce güzel insanı da ekleyince deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yüzlerine ufacık bir gülümseme koyabileceğiz.
  ilginiz, alakanız ve duyarlılığınız için ne kadar teşekkür etsem az. iyi ki varsınız.

  --- alıntı ---
 • 221
  harika bir insan, harika bir farkındalık.
  cedi sen ne güzel bir insanmışsın.
  aşırı derecede duygulandım.

  yine birileri eleştiri yaptığını sanarak, şu çocuğun bile kalbini kırmış. yardım yapamayacak bir çok insan bile en azından sms ile katkı vermeye çalıştı.
  ülke olarak bunlara ihtiyacımız var
  arda turan, nuri şahin, işıl alben, yusuf yazıcı ve katılan diğer tüm insanları da tebrik etmek gerek.
 • 223
  maalesef her şeyi maddi olarak düşünen türk halkına fazla olan genç basketbolcu. yazık kardeşim yazık.

  bakın halka mal olmuş insanlar ile normal vatandaş arasında bir fark vardır. nasıl anlatayım lebron’un, kobe’nin, curry’nin ağzından çıkacak bir kaç söz çok büyük sonuçlara öncülük edebiliyor. bizim belki lebronumuz yok ama onun türkiye eşleniği olarak cedimiz var. ve böyle halka mal olmuş insanların başlattığı hareketleri maddi yönden değil manevi yönden ele almalıyız.

  ancak maalesef biz her şeyi “para” olarak gördüğümüz için böyle hareketleri anlayamıyoruz.
 • 225
  elazığ'da yaşanan deprem sonrası mükemmel bir farkındalık yaratmış koca yürekli basketbolcu. yıllarını sith felsefesine harcamış, gücün karanlık tarafında olmayı seçmiş beni bile bir tweetle kendine bağladı.

  bu konuda sosyal medyadan gelen tepkileri okuması bile hata. ülkemiz bugün kurulsaydı ve benden isim önermemi isteselerdi sosyal medyaya bakarak "bok çukuru" isminin tam olarak bizi karşıladığını söylerdim. dünyada daha kötü bir profil var mı emin değilim. fakat kendisi bir konuda şanslı. ülkemiz basketbol ülkesi hiç olmadı. çünkü şu an bok çukurunun temsilcileri twitter'da abdürrahim albayrak ve mustafa cengiz'in anasına sövmekle meşgul. futbolcu olsan seni çerez niyetine yerdik. hadi yine iyisin.
 • 226
  alkışlanacak bir yardım kampanyası düzenlemiş olan ülkesini düşünen güzel insan, ahlaklı sporcu. hala başlattığı yardım kampanyasına gelen destekler çığ gibi büyüyor. eleştirenler de evde oturup olaylardan bi haber kime sallasam diye düşünen kişiler. büyük, küçük demeden böyle olaylar karşısında ne kadar yardım eden insanımız varsa hepsini gönülden kutlarım.
 • 228
  insanlarin klasik zengin ve başarılı insandan hırsını çıkarma olayina kurban olmuş genç basketbolcu.
  evet yilda 8.5 milyon dolar kazaniyor, yarısını bağışlamak zorunda. 4 milyon dolar kime yetmez?! ayda 5bin hadi birak 20bin kira versen geri kalaniyla mis gibi yaşarsın.*

  ben de o parayi kazansam öyle laps diye çıkarıp dağıtmazdim, fakirlerin de gazına gelmezdim. adamın başarısı da parasi da kendisinden, bunlara ne oluyor?
  sayesinde 350bin tl toplanmış. la yuz milyonlarca dolarlik nevzat aydın 250bin lira bağışlamış. aaa hele 250bin ne ya en az 5 milyon bağışlamali zenginsin sen paran vardir.

  fakir olduğunuzu kabul edene ve başkalarının parasinda hakkiniz olmadigini kabul edene kadar başarısız ve fakir kalacaksiniz.
 • 229
  amerika'da yaşayıp memlektinde yaşanan bir felaket hakkında farkındalık yaratmış, farklı kesimlerden destek görmüş ve hatrı sayılır bir bağış toplanmasına vesile olmuş basketbolcu. umarım eleştirileri dikkate almaz; çünkü yapılanlar eleştiri değil safi içteki kötülüğün dışa vurumudur. öyle bir memleket ki deprem bölgesine giden bakanlar önce cumhurbaşkanının talimetıyla geldiğini söylemek zorunda. memleketinde bir yerde 6,8'lik bir deprem ve artçıları yaşanıyorsa, oraya gitmek zorundayız sayın bakanım, talimata gerek yok. yine cedi'yi eleştiren çürümüşler önce google'da "elazığ kürt mü" diye aratıyor; çünkü kürtse "iyi olmuş, beter olun" diyecek. vicdanı yok, ahlakı yok, herhangi bir değeri yok ama cedi'yi reklam yapmakla suçluyor.
  cedi'nin yaptığı çok kıymetli farkındalıkla ilgili tek kuşkum bağışın kızılay'a yapılacak olması. tüm kurumlarıyla çürümüş yeni türkiye'de kızılay en güvenilmez kurumlardan biri. tabi cedi'nin yapabileceği bir şey yok bu durum için.