• 37
  müthiş bir tüccar. sözde edebiyat dergisi çıkartıp o dergi ile ilgili bir söyleşide soruların hemen hemen hepsine ''çok sattık'' minvalinde cevaplar veriyordu.

  örnek;

  -tolga bey kafa dergisi
  +çok satıyor. öyle böyle satmıyor. yetişemiyoruz.
  -ama bazı eleştiriler de geliyor
  +bu kadar satan var mı? biz edebiyat dergisi olarak çok sattık, satıyoruz. eleştirenler satıyor mu? bizim kadar satamaz. biz çok sattık.
 • 38
  posta döneminde köşe yazılarının tamamını twitter ve ekşi sözlük'ten araklayan, rıfat ababay ve bazı oluşumlar olmasa, bu ülkede cacığa ancak malzeme olacak kişi.

  çanak anten ve porno ilişkisi üzerinden kürtler için yazdığı köşe yazısına benzer iğrenç ifadeler nedeniyle, gazete basılmış, uzun dönem koruma ordusuyla takılmıştır. bazı hdp'li siyasetçilere yalvar yakar konu kapatılmıştır.

  ali ağaoğlu'nun bizzat beslemesidir. hatta durum öyle bir haldedir ki, 2010 senesinde gediktepe'de 11 askerin şehit olduğu saldırının ikinci gününde ali ağaoğlu, posta gazetesi'ni arayıp, "bu olayı manşet yaparsanız, bir daha reklam vermeyiz" diye tehdit etmiştir ve istediğini de almıştır.

  hiçbir yeteneği, kabiliyeti yoktur. birilerinin verdiği omuz sayesinde bir yerlere gelmiştir. yoksa gazetecilikle, en ufak bir ilgisi bile yoktur. ama işte memleketin basın manzarası çok parlak değil, bu adamlar da ortalarda 'gazeteci' sıfatıyla dolanıyor.
 • 39
  dergisi için kendisini tebrik etmek gerek. bu kadar antin kuntun bir projede, beş yüz sayfadan oluşan kitaplardan birer cümle seçip sayfalara gelişigüzel serperek satış yapabiliyor ve önemli diye nitelendirilmiş isimleri kandırıp bu antin kuntin projeye dahil edebilmiş. edebiyat bu değil. he edebiyat için yapmıyoruz derse kabulumdur. şamdan, alem, gala, haftasonu, star life gibi dergilerle kıyaslarız.

  beşiktaşlılığı da aynen dergisi gibi. 500 sayfalık ders ver, işine gelen 1 sayfayı diline dolar.