• 23
  bir dönemin önemli yetiştirici kulüplerinden birisi olan egemizin güzel ili çanakkale'nin emektar kulübü.

  zamanında mehmet topal, selçuk inan, mustafa kocabey gibi isimleri bir arada bulundurmuştu.

  https://twitter.com/...571839864074240?s=20

  ayrıca ilk hotmail hesabımı saçma bir isimle açmama sebep olan çok sevdiğim yetenekli forvet hasan kabze'de burada oynamıştı.

  kulüp günümüzde amatör kümede mücadele etmekte.

  edit: gökhan zan, mehmet çoğum, sakıp aytaç, fevzi elmas, ferhat kaplan, son günlerin gözde yorumcusu okan koç ve daha niceleri yetişen yetenekler arasında. :) *

  not: okan koç 3-3-6'yı burada mı öğrendi acaba? *
 • 24
  kurulduğu ilk yılda genç takımında sağ bek olarak lisans aldığım, çok sevdiğim şehrin çok sevdiğim futbol takımı. 70-71 sezonunda ülkemizin liglerinde oynayan bütün takımların genç takım kurmaları zorunluluğu getirilmişti. bu takımları oluşturan oyuncuların daha önce hiç lisans almamış olmaları gerekiyordu. tabi kaynak okullardı, lise takımının voleybol ve basketbol takımlarında oynuyordum ve futbolcu lisansım yoktu. o zamanlar çanakkalespor'da oynayan engin ve metin kardeşler beni de çağırdıkları arkadaşlarla birlikte takımı oluşturdular lisanlar çıkartıldı. bütün gücümle ben golcüyüm dediğim halde geri de eksiklik olduğu ve kalıbımında buna müsait olması nedeniyle sağ bek oynadım 2 sezon, sonra üniversite falan devamı gelmedi. liglerde olmamasına çok üzülüyorum, dardanel uzun süre destekledi ama şimdi kendilerine faydası yok. bu arada o yıl çanakkalespor'u galatasaray'da da kalecilik yapmış rahmetli bülent gürbüz çalıştırıyordu.