• 80
    gemileri yakmış dinamik ikinci forvet/geçiş oyuncusu. trabzonspor' a hazır merkez santrafor lazımken acaba bizim premier lig fatihi, futbol seyyahı, isminin birincisi, zincir kıran, süper lig gol rekortmeni mbaye diagne'yi takasla kendilerine önersek böylelikle iki takımın da ihtiyaçlarına yönelik birer hamle olur mu diye düşünmekteyim. hem diagne trabzonda arkasındaki tecrübeli isimlerle iş yapar hem de ekuban iki kanatta, forvet arkasında ve yedekten ikinci forvet olarak oyunda ihtiyacımız olan tempo ve hareketlilik etkisi yaratabilir. hayat neden olmasın. ghezzal olayındansa bu hamle daha iyi bir lig içi yabancı transferi olur.
    italya altyapısından yetişmiş olması ve verona doğumlu olması sayesinde fatih hoca ile iletişim kurarken zorlanmaz ve taktiksel yatkınlığı kısmen yüksek olur. öte yandan ligimize katıldığı son 3 sezonda 83 maçta 5580 dakika fazla süre alan oyuncu 20 gol 12 asist yapmış ki oradaki kadro yapısına göre makul bir rakam.
    genoa kendisine 2,5 m euro önermiş, son sezonu olması ve yeni sözleşme imzalamamış olması sebebiyle trabzonspor oyuncuyu elden çıkarabilir.